Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Latvijas hokejisti pēdējā pārbaudes spēlē uzvar Slovākiju

Latvijas hokeja valstsvienība pirmdien Skalicā pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta ar 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) uzvarēja Slovākijas izlasi, revanšējoties par zaudējumu 3:4 pirmajā mačā dienu iepriekš. 5.maijā paredzēta Latvijas Hokeja federācijas valdes sēde, kurā galvenais treneris Oļegs Znaroks nosauks valstsvienības galīgo sastāvu pasaules čempionātam. Turnīra pirmo spēli Latvijas hokejisti aizvadīs 8.maijā Manheimā pret Šveices izlasi.

Spēle sākās ar ievērojamu mājinieku pārsvaru, kaut arī cīņas temps bija palēns un bīstamu situāciju pie Masaļska vārtiem nebija daudz. Latvijas hokejisti pirmo vārtu gūšanas momentu izveidoja tikai 12.minūtē, kad Dārziņš eleganti apspēlēja slovāku aizsargu Majeski un izslidoja viens pret vārtsargu Hamerliku – diemžēl metiens nebija precīzs.

Zīmīgi, ka pirmajā trešdaļā spēles statistiķi saskatīja tikai trīs metienus pa Slovākijas izlases vārtiem (vēl vairāki bija neprecīzi). Masaļskis tika traucēts 11 reizes.

Gluži negaidīti sākās otrā trešdaļa. Bija nospēlētas tikai četras minūtes, kad rezultāts jau bija 2:0 Latvijas izlases labā. Vispirms Slovākijas vārtu priekšā veikli nospēlēja Sprukts, bet brīdi vēlāk pēc acīgas Galviņa piespēles pretuzbrukumā precīzi meta Karsums.

Drīz pēc tam neilgā laika posmā trīs lieliskas iespējas gūt trešos vārtus bija Rēdliham, diemžēl nesekmīgi.

Perioda vidū Latvijas izlasei nācās vairāk nekā minūti spēlēt trijatā pret pieciem slovāku laukuma spēlētājiem. Ripa pabija Masaļaska vārtos, taču mirkli iepriekš bija atskanējusi galvenā tiesneša svilpe.

Otrās trešdaļas otrā puse un trešās sākums pagāja ar laukuma saimnieku pārsvaru, taču ļoti veiksmīgi viesu vārtos darbojās Masaļskis. Pēdējā perioda vidū uz vairāku slovāku noraidījumu rēķina Latvijas izlase pārņēma iniciatīvu, kontrolēja cīņas gaitu un - atšķirībā no pirmā mača - izskaņā vērā ņemamas izdevības atspēlēties mājiniekiem nedeva.

Edgars Masaļskis atvairīja 31 metienu un spēli pabeidza “sausā”.

Atšķirībā no svētdienas pirmās spēles (3:4) izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks sastāvā bija iekļāvis vadošo uzbrucēju trijnieku Cipulis – Vasiļjevs – Ņiživijs, bet malā atstājis ceturto trijnieku Saulietis – Bērziņš – Jekimovs, ļaujot nojaust valstsvienības galīgo sastāvu pasaules čempionātā.

Otrajā spēlē pēc kārtas nepiedalījās arī aizsargs Aleksandrs Jerofejevs, kurš pagājušās nedēļas cīņā pret Baltkrieviju guva pleca savainojumu.

Kā zināms, Latvijas hokejisti izcīnīja uzvaras pirmajās četrās pārbaudes spēlēs – 4:1 un 2:0 pret Franciju, kā arī 3:2 un 2:1 pret Baltkrieviju, bet svētdien piekāpās Slovākijai 3:4.