Sestdiena, 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta

Latvijas hokejistiem vēsturiska uzvara drāmā pār Zviedriju

Latvijas hokeja izlase pirmdien Bernē svinēja vēsturisku uzvaru pasaules čempionātā, dramatiskā un ļoti skaistā cīņā pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pārspējot Zviedriju. Šī uzvara, kura ir pirmā pār Zviedriju pasaules čempionātu vēsturē, Latvijai pavēra lieliskas izredzes ne tikai uz vietu otrajā kārtā, bet arī soli tuvāk ceturtdaļfinālam.

Abas komandas cīņu uzsāka ļoti aktīvi, bet pirmo bīstamo momentu otrajā minūtē radīja Veinhandls, kura bīstamo metienu atvairīja Edgars Masaļskis. Līdzīgā cīņā, kurā Latvijas hokejisti neizrādīja nekādu respektu arī spēka cīņās, sekoja pirmās maiņas labs uzbrukums, kurā Mārtiņu Karsumu pēdējā brīdī apturēja.

Septītajā minūtē Ņiživijs tikai ar noteikumu pārkāpumu apturēja zviedru izrāvienu. Pretinieks vairākumā pārliecinoši saimniekoja Latvijas izlases zonā, saspēlējoties daudzveidīgi un izdarot vairākus bīstamus metienus. Līdz desmitajai minūtei zviedri bija izpildījuši jau septiņus metienus, kamēr Latvijai tikai viens metiens.

Pēc izturētā skaitliskā mazākuma Latvijas izlase atkal izlīdzināja cīņas gaitu un izveidoja vienu ļoti bīstamu uzbrukumu, taču Laurim Dārziņam mazliet pietrūka, lai izdarītu metienu vārtu priekšā.

Laukumā turpināja ritēt cīņa ļoti augstā tempā. Karsumam izdevās pārtvert ripu, savilkt divus aizsargus un piespēlēt Spruktam, taču Jānis neizdarīja metienu un gribēja piespēlēt. Tūlīt zviedri zibenīgi devās uzbrukumā, Masaļskis - vietā.

Piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām vārtu priekšā ripu lieliski izspēlēja Sorokins, Miķelis Rēdlihs meta, taču vārtsargs fantastiskā veidā atvairīja Latvijas izlases aizsarga metienu.

Četras ar pusi minūtes pirms pārtraukuma neveiksmīgi nospēlēja Latvijas izlase. Masaļskis neveiksmīgi atvairīja ripu sev priekšā, savukārt aizsargs nenovaktēja pirmās spēles rezultativitātes karali Linusu Omarku, kurš ieraidīja ripu vārtos.

Pēc divām minūtēm, kad abas komandas spēlēja ar četriem laukuma spēlētājiem, ātrumā zviedru zonā ieslidoja Cipulis un izmantoja sava spēcīgā metiena iespēju, vārtsargs ripu atvairīja tikai ar grūtībām.

Otrais periods sākās tik pat ļoti augstā tempā, turklāt divas reizes iespēja izcelties bija Latvijas hokejistiem. Abas reizes tieši metiena izpildīšanas brīdī bloķēja zviedri. Mirkli vēlāk ātrajā uzbrukumā lieliski saspēlējās zviedri, spoži nospēlēja Masaļskis.

Skaitliskajā vairākumā perioda piektajā minūtē bija lieliska iespēja gūt vārtus Karsumam, taču nebija īsti gatavs metienam. Pēc brīža lieliskā metiena pozīcijā bija Krišjānis Rēdlihs, taču acīgs bija vārtsargs.

Spēles 30.minūtē noraidījumu saņēma Omarks. Skaitlisko vairākumu lieliski realizēja Latvijas hokejisti. Labi pie apmales nocīnījās Karsums, viņš piespēlēja Ankipānam, tālāk Krišjānim Rēdliham, kurš ar lielisku tālmetienu pārspēja Zviedrijas izlases vārtsargu. Būtiski, ka īsi pirms metiena vārtsarga priekšā noslidoja Sprukts, tādējādi sarežģījot Livam saskatīt metiena brīdi.

Pēc gūtajiem vārtiem Latvijas hokejisti atkal bija ļoti līdzvērtīgi teju it visos komponentos, regulāri izveidojot labus uzbrukumus un izpildot metienus. Zviedri mēģināja atbildēt ar izteiktāku spēka spēli, tādējādi cenšoties salauzt Latvijas izlases pretsparu. Viņiem tomēr neizdodas pārvarēt Latvijas izlases aizsardzību.

Zviedri centās spēlēt arvien agresīvāk, labi spēlēja aizsargi. Divas ar pusi minūtes pirms perioda beigām divas lieliskas vārtu gūšanas iespējas bija Dārziņam un Bērziņam. Zviedriem pāreju ātrajos uzbrukumos iztraucēja Latvijas hokejistu agresīvais pretspars cīņā pie bortiem, kas zviedriem beidzas ar ripas tāliem pārmetieniem.

Pēdējā minūtē bija vēl divas bīstamas situācijas pie zviedru vārtiem. Perioda beigās lieliski aiz vārtiem nospēlēja Miķelis Rēdlihs, apspēlāj aizsargu un izdarīja zibenīgu piespēli gar vārtiem, kur uz mirkli nepiesegts bija Lauris Dārziņš un raidīja ripu vārtos, izvirzot vadībā Latviju ar 2:1.

Pēdējo periodu zviedri sāka skaitliskajā vairākumā un ļoti agresīvi, jau pirmajā minūtē izlīdzinot rezultātu - ar spēcīgu metienu no zilās līnijas izlīdzinājumu panāca Magnuss Juhansons. Vārtu priekšā bija divi zviedru hokejisti, kuri pilnībā aizsedza Masaļska skatu.

Zviedri pēc gūtajiem vārtiem turpināja būt vēl agresīvāki, tūliņ izveidojot vēl vienu ļoti bīstamu momentu pie Latvijas izlases vārtiem. Pēc īsa brīža zviedri ieguva vēl vienu skaitlisko vairākumu un tūliņ pat sāka plosīt Latvijas izlases aizsardzību. Sekoja trīs ļoti bīstami metieni, Masaļskis spēlēja spoži.

Pēc Latvijas izlases noraidītā spēlētāja iznākšanas laukumā tiesneši ļāva spēlēt atklātu hokeju. Lielāks pārsvars joprojām bija zviedru pusē.

Pēdējā perioda septītajā minūtē zviedra mestā ripa trāpīja pa vārtu stabu. Vēl pēc brīža zviedri, kuri dominē ar savu lielisko slidojumu, izpildīja vēl vairākas labas ātras saspēles un metienus, neļaujot Latvijas izlasei tikt pirmajai pie ripas.

Desmit minūtes pirms pēdējā perioda beigām trīs labus metienus izpildīja Cipulis, Zviedrijas izlases vārtsargs atvairīja metienus tikai ar milzu grūtībam.

Karsums izpildīja ļoti spēcīgu spēka paņēmienu uz pārkāpuma robežas pret Enstrēmu, zviedrs ar seju ietriecās apmalē. Pretinieks gandrīz zaudēja samaņu, pār ledu izšļācās asins strūkla, taču pēc ilgāka pārtraukuma hokejists mazliet atguvās un nestuves nebija nepieciešamas, taču ar grūtībām spēja atstāt laukumu.

Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Mortensons bija atstāts neuzmanīts vārtu priekšā, glāba Masaļska labā spēle.

Par spēles laika vilcināšanu (ripas raidīšana ārpus laukuma) četras minūtes pirms pamatlaika beigām noraidījumu saņēma Dārziņš. Ja spēle pirms tam bija kļuvusi lēnāka un uzmanīga abu komandu izpildījumā, šis varēja kļūt par trauksmes zvanu un izšķirošu momentu pamatlaika beigās. Lielo zviedru spiedienu izdevās izturēt.

Pēdējās pusotras minūtes laikā Latvijas izlase ļoti aktīvi nospēlēja, presingojot jau zviedru zonā. Pusminūti pirms perioda beigām ļoti tālu un ļoti spēcīgu metienu izpildīja Ankipāns. Periods izturēts!

Papildlaika pirmajās sekundēs agresīvi nospēlēja Karsums, kurš no šaura leņķa uzreiz izdarīja piespēli vārtu priekšā Cipulim, taču metiens tika kavēts.

Ļoti aktīvi Latvijas izlase turpināja uzbruk, Vasiļjevs bija enerģisks vārtu gūšanas iespējā, ripu vārtsargs tikai ar pūlēm atsita ripu.

Zviedri atguvās un izveidoja divus ļoti bīstamus uzbrukumus. Bīstamos metienus lieliski atvairīja Masaļskis.

Pusotru minūti ļoti spoži nocīnījās Cipulis, ripu ieguva Karsums, kurš ar māņu kustībām apspēlēja zviedru aizsargus, piespēlēja Skrastiņam, taču metiens pēdējā brīdī tika bloķēts.

Negaidīti, bet pēcspēles metienu sērijā Masaļski nomainīja Sergejs Naumovs. Pirmajā metienā Veinhanlds guva vārtus, bet Ņiživijs māņu kustībā zaudēja ripu. Juhansons ietrieca ripu vārtu augšējā stūrī. Karsums skaistā manierā ietrieca ripu vārtos. Zviedrs netrāpīja, lieliski nospēlēja Naumovs. Vasiļjevs atbildēja ar skaistu metienu tuvajā stūrī pēc apspēles. Ņiživijs atbildes piegājienā skaisti noguldīja vārtsargu un ļoti pārliecinoši ieraidīja ripu. Zviedru metienu atvairīja Naumovs un nodrošināja Latvijai vēsturisku uzvaru!

x x x

Pasaules čempionāts

Latvija 3:2 Zviedrija
(0:1, 2:0, 0:1, 0:0, 1:0)

Vārtu guvēji: Omarks (Harju, Grosmans) - 0:1 (15:26), Kr.Rēdlihs - 1:1 (30:20, vair.), Dārziņš (M.Rēdlihs) - 2:1 (39:15), Juhansons (Eriksons) - 2:2 (40:44, vair.), Ņiživijs (uzvaras vārti pēcspēles metienu sērijā)

Soda minūtes: 10 - 6

Metienu attiecība: 23 - 40

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Stefans Livs

zembis

* Seko Dienas žurnālista Māra Zemberga ierakstiem Twitter un uzzini vairāk par pasaules čempionāta aizkulisēm!

Miris bijušais Marokas izlases futbolists Barada

Bijušais Marokas vīriešu futbola izlases spēlētājs Abdelazizs Barada miris 35 gadu vecumā, ceturtdien pavēstīja viņa karjeras laikā pārstāvēti Francijas klubi Marseļas "Olympique...