Rīgā +20 °C
Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Latvijas U-18 hokejisti svin otro panākumu pasaules čempionātā

Latvijas U-18 puišu hokeja izlase pirmdien Francijā notiekošajā pasaules čempionātā pirmās divīzijas A grupā svinēja otro panākumu. Aizvadītajā spēlē mūsu jaunieši ar 3:2 uzveica baltkrievu vienaudžus.

Ērika Miļūna vadītā komanda izvirzījās vadībā pirmā perioda vidū, kad izcēlās Frenks Razgals. Baltkrievi jau 75 sekundes vēlāk panāca neizšķirtu, bet mača vidū pirmās maiņas aizsargs Gvido Jansons vairākumā atkārtoti panāca vienas ripas pārsvaru Latvijai. Lai gan trešo periodu baltkrievi atkal prata sākt ar izlīdzinājumu, mača 44.minūtē Roberts Locāns guva uzvaras vārtus - 3:2.

Latvijas vārtsargs Matīss Kivlenieks atvairīja 23 no 25 pretinieku metieniem. Latvija atbildēja ar 31 raidījumu.

Jau vēstīts, ka čempionātu latvieši sāka svētdien, kad ar 5:2 pārspēja Kazahstānu.

Kopvērtējumā pēc divām kārtām ar maksimālajiem sešiem punktiem līdere ir Latvija, bet par punktu mazāk norvēģiem. Kazahstānai un Francijai pa trim, baltkrieviem viens punkts, bet Itālijas jaunie hokejisti abos mačos zaudējuši pamatlaikā.

Cīņā par vienīgo ceļazīmi uz elites divīziju Latvija čempionāta turpinājumā tiksies ar Norvēģiju, Itāliju un rīkotāju Franciju.

Latvijas U-18 hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Toms Nuka ("Zemgale"/LLU), Matīss Edmunds Kivlenieks (ASV);

aizsargi - Jānis Puriņš ("Dinamo"/"Juniors"), Kirils Mitrofanovs ("Prizma"/"Rīga"), Kārlis Čukste ("Rīga 97"), Eduards Hugo Jansons, Eduards Fjodorovs (abi - "Sāga 97"/"Ogre Juniors"), Kristiāns Rubīns ("Vasteras J18", Zviedrija), Maksims Ponomarenko ("Lorenskog", Norvēģija), Gvido Jansons ("Selects Hockey Academy", ASV);

uzbrucēji - Kirils Galoha, Rodrigo Ābols, Frenks Razgals, Gatis Sprukts (visi - "Rīga"), Ēriks Žohovs, Mārtiņš Dzierkals (abi - "Sāga 97"/"Ogre Juniors"), Filips Gundars Buncis ("Rīga 97"), Roberts Locāns (AIK J18, Zviedrija), Mārtiņš Vītoliņš ("Wings J18", Zviedrija), Rūdolfs Balcers (Stavangeras "Oilers", Norvēģija), Marks Lazarevs (GCK/"ZSC Lions U20", Šveice), Dāvis Zembergs (Bostonas "Jr. Bandits", ASV).

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.