Rīgā +17 °C
Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Merzļikinam atvairīti 27 metieni Blue Jackets uzvarā

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē atvairīja 27 metienus Kolumbusas Blue Jackets uzvarā un tika atzīts par mača pirmo zvaigzni, kamēr citā spēlē pie panākuma tika Ulvis Balinskis un viņa pārstāvētā Floridas Panthers.

"Blue Jackets" mājās ar rezultātu 4:2 (1:0, 0:2, 3:0) pārspēja Tampabejas "Lightning" komandu, pārtraucot četru zaudējumu sēriju.

Merzļikins šajā duelī tika galā ar 27 no 29 pretinieku metieniem, atvairot 93,1% raidījumu.

Pirmajā trešdaļā mājiniekus vadībā izvirzīja Kirils Marčenko, bet otrajā periodā "Lightning" atbildēja ar diviem vārtiem, precīziem esot Stīvenam Stemkosam un Konoram Šīrijam.

Noslēdzošajā trešdaļā pēc spēlētām nepilnām septiņām minūtēm rezultātu izlīdzināja Būns Dženers, un perioda vidusdaļā vienu vārtu pārsvaru atjaunoja Ēriks Gudbransons. Pamatlaika izskaņā Tampabejas vienība nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un tukšos viesu vārtos ripu raidīja Džonijs Gudro, panākot 4:2.

"Blue Jackets" ar 10 punktiem 10 spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu konferencē. Kolumbusas vienība nākamo maču aizvadīs sestdien, kad viesos tiksies ar Vašingtonas "Capitals".

Savukārt "Panthers" viesos ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Detroitas "Red Wings" komandu.

Balinskis spēlēja 14 minūtes un 47 sekundes, 48 sekundes uz ledus pavadot mazākumā, un statistikā atzīmējās ar neitrālu lietderības koeficientu.

Otrās trešdaļas pēdējā minūtē Floridas vienības pirmos vārtus guva Stīvens Lorencs, kamēr pamatlaika pirmspēdējā minūtē 2:0 panāca Antons Lundels, kurš raidīja ripu tukšos vārtos.

Viesu vārtus sargāja Sergejs Bobrovskis, kurš atvairīja visus 22 pretinieku metienus un aizvadīja "sauso" maču. "Red Wings" vārtos Džeimss Reimers tika galā ar 25 metieniem.

"Panthers" ar 11 punktiem deviņās spēlēs ieņem devīto vietu Austrumu konferencē. Floridas komanda nākamajā mačā sestdien viesosies pie Čikāgas "Blackhawks".