Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Miķeļa Rēdliha divi gūtie vārti ļauj mājas spēļu sēriju noslēgt ar uzvaru pār Vitjaz

Ar krāšņu dūru cīņu šovu noslēdzās pēdējā Rīgas Dinamo spēle Arēnā Rīga pirms kārtējā KHL pārtraukuma. Pēdējās spēles sekundēs kārtējo reizi nervi neizturēja Vitjaz kaujiniekiem – Mirastijam, kas par katru cenu bija gatavs pārmācīt vienalga kuru Rīgas Dinamo spēlētāju un Timkinam, kurš aizvadīja boksa paraugcīņu ar Jēkabu Rēdlihu.

Līdzjutēju skaļu ovāciju pavadīti, rīdzinieki ar 2:0 izcīnīja septīto uzvaru aizvadītās astoņās savstarpējās spēlēs četru KHL sezonu laikā. Abi vārti rīdzinieku rezultatīvākajam spēlētājam Miķelim Rēdliham. Kriss Holts aizvadīja sauso spēli atvairot visus 28 pretinieku metienus.

Spēles pirmais periods aizritēja vienlīdzīgā un visai piesardzīgā cīņā, ko apliecina arī bīstamie momenti pie abu komandu vārtiem. Arī metieni pa vārtiem līdzsvarā – 8:8.

Pārtraukumā Rīgas Dinamo treneru korpusa sapurināti, rīdzinieki izgāja kā enerģijas dzēriena koncentrātu sadzērušies – jau 16.perioda sekundē Dinamo labākais snaiperis Miķelis Rēdlihs pēc Sprukta piespēles pārspēj Vitjaz vārtsargu Aļistratovu. Arī spēles turpinājumā pretinieks tika apspēlēts galvenokārt ātrumā, ko apliecina arī izdarītie metieni pa vārtiem 26:10 par labu Dinamo. Spēles 34.minūtē tas pats M.Rēdlihs otro reizi pārspēj Aļistratovu un pēc aizvadītām 40 spēles minūtēm pārtraukumā dodamies ar komfortablo 2:0 un labām cerībām spēli aizvadīt līdz godīgai uzvarai.

Lai arī trešajā periodā metienu attiecība ir gandrīz izlīdzinājusies (10:9), īsti reālu variantu čehoviešiem tā arī neradās – Rīgas Dinamo vārtos teicami darbojās Kriss Holts. Holts spēles pēdējās sekundēs savu enerģiju arī aktīvi izrādīja iesaistoties kolektīvajā grūstīšanās akcijā, kas pārauga dažās divcīņas, no kurām par centrālo jāuzskata čehovieša Timkina un rīdzinieka Jēkaba Rēdliha boksa sparingmačs. Pretinieku titulētākais policists Džons Mirasti bija iekarsis tik tālu, ka bija gatavs pārmācīt jebkuru uz rīdzinieku rezervistu soliņa sēdošo. Tiesa, rīdzinieki to uztvēra kā labu anekdoti, un uz pretinieka provokācijām neatbildēja. Diezgan droši, ka Mirasti par šo savu izgājienu KHL piešķirs vairāku spēļu diskvalifikāciju, un līdz ar to, Čehovas Vitjaz no kaušļu komandas būs kļuvusi par hokeja komandu, ko arī silti novēlam.

Pēc šīs uzvaras Rīgas Dinamo ar 46 punktiem 33 spēlēs pakāpušies uz 7.vietu Rietumu konferencē apsteidzot Maskavas CSKA. Nākamā spēle tikai 20.decembrī izbraukumā tiekoties ar Popradas LEV komandu, pret kuru bilance 1:1.