Sestdiena, 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta

papildināta - Latvijas hokejisti Poļesjes kausa izcīņā zaudē Francijai

Viduvēja spēle nevienādos sastāvos Latvijas hokeja izlasei bija iemesls otrajam zaudējumam Polesjes turnīrā Gomeļā — 1:4 pret Franciju. Vienīgo ripu iemeta Miķelis Rēdlihs. Sestdien pulksten 13 spēle par 5.vietu ar Polesjes izveidoto izlasi. Tajā iekļauti divu Baltkrievijas klubu Gomeļ un Žlobinas Metallurg hokejisti.

Par pirmo vietu turnīrā cīnīsies Baltkrievija un Ukraina, par trešo — Francija un Dānija. Turnīra otrajai spēlei treneri izdarīja divas sastāva izmaiņas. Pret baltkrieviem veiksmīgi spēlējošo Ervīnu Muštukovu vārtos nomainīja Edgars Lūsiņš. Uzbrukumā Kaspara Saulieša vietu ieņēma Vladislavs Vodolažskis. Spēles ar Franciju gandrīz vienmēr bijušas asas. Šī reize nebija izņēmums, un jau pirmajā periodā dūres izvicināja Sergejs Pečura un Tedijs Trabišē. Visai loģiski, ka pirmie pie vārtu guvuma tika francūži. Viņi uzbruka asāk, tiesa, uz Kevina Ekefejē metienu no zonas zilās līnijas vārtu augšējā stūrī Lūsiņam tomēr vajadzēja noreaģēt. Līdz pirmajam pārtraukumam skaitlisko vairākumu gan realizēja arī Latvijas izlase — ašais Miķelis Rēdlihs pirmais piesteidzās pie atlēkušās ripas. Arī spēles turpinājumā skaitliskais vairākums faktiski bija vienīgais risinājums pretinieku vārtsargu pārspēšanai. Francūži kā pēc hokeja ābeces pielipa katrs savam pretspēlētājam, neļaujot izveidot bīstamus momentus pie saviem vārtiem. Otrajā periodā vārtu priekšā nepiesegts gan tika atstāts Miķelis Rēdlihs, taču šoreiz pārāks izrādījās Francijas vārtsargs Edijs Ferī. Lūzumu Latvija varēja panākt trešās trešdaļas sākumā. Vienu minūti laukumā bija divu spēlētāju pārsvars, bet šajā laikā neko sakarīgu izveidot neizdevās. Pēc dažām minūtēm ar vēl vienu iemestu ripu skaitliskajā vairākumā uzvaras rati neatgriezeniski aizripoja Francijas virzienā. Ar krievu klasiķa Bobrova meistastiķi, apslidojot vārtus, spēlei punktu pielika Damjēns Florī. "Nav neviena, kuru šajā spēlē izcelt," pēcspēles preses konferencē secināja Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks. "Komanda centās, taču bija redzams, ka, spēlējot otro dienu pēc kārtas, jaunie spēlētāji ir nedaudz paguruši."

Poļesje kausa izcīņa hokejā

Latvija – Francija 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Vārti:
6:13 Ekefejē (Belemārs, Cvikels, vair.) – 0:1, 18:17 M.Rēdlihs (Bērziņš, Štāls, vair.) – 1:1, 37:05 Monjē (Lisjē, Belemārs, vair.) – 1:2, 44:51 Belemārs (Cvikels, vair.) – 1:3, 50:48 Florī (Ro) – 1:4