Rīgā +5 °C
Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

papildināts (23:55) - PČ hokejā: Čehija sagrauj Franciju, baltkrievi pārsteidz ASV

Uzvaras pasaules čempionāta hokejā A apakšgrupas mačos ceturtdien izcīnīja Čehijas un Zviedrijas hokejisti.Pirmajā A apakšgrupas mačā Čehijas valstsvienība ar 5:1 (0:0, 2:1, 3:0) pārspēja Francijas hokejistus.Lai gan pirmais periods aizritēja ar izteiktu Čehijas valstsvienības pārsvaru, čehiem izdarot 14 metienus, bet Francijai atbildot vien ar trim raidījumiem, mača rezultāts pirmajā trešdaļā atklāts netika.

Tomēr jau otrā perioda otrajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja aizsargs Ondržejs Ņemecs, bet pēc nepilnām sešām minūtēm pārsvaru dubultoja uzbrucējs Vladimirs Sobotka.Neraugoties uz čehu uzņemto ātrumu, pēc divām minūtēm Francijas hokejisti vienus vārtus atguva, kad precīzs bija Kevins Ekēfjēls. Tomēr trešās trešdaļas piektajā minūtē leģendārais čehu uzbrucējs Jaromirs Jāgrs panāca 3:1, bet vēl pēc četrām minūtēm otros vārtus šajā cīņā guva Ņemecs. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas piecas minūtes, piektos vārtus mājinieku labā guva Romāns Červenka.Atlikušajā spēles laikā vārti netika gūti un uzvaru ar 5:1 izcīnīja Čehijas valstsvienība.Tikmēr otrā A apakšgrupas spēlē Zviedrijas hokejisti ar 4:3 (2:1, 0:1, 2:1) pārspēja Vācijas valstsvienību, ar kuru piektdien spēkosies Latvijas izlases hokejisti.Šajā duelī ar diviem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās zviedru hokejists Oskars Mellers.Kad abas komandas bija aizvadījušas pusi no pirmā perioda, spēli uz 15 minūtēm nācās pārtraukt, jo bija nepieciešams nomainīt laukuma apmales stiklu. Pārtraukums par labu nāca zviedru hokejistiem, kuri, atgriežoties laukumā, pusotras minūtes laikā guva divus vārtus, kad precīzi bija Oskars Mellers un Jūakims Lindstrems.Piecas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām Zviedrija nonāca mazākumā, un vairākumu Vācijas izlasei realizēja Markus Kinks. Tomēr piecas sekundes pirms pirmā perioda beigām vācieši nonāca mazākumā, jo Stefans Dašners izdarīja ļoti rupju spēka paņēmienu, kā dēļ aizsargs saņēma piecu minūšu sodu un noraidījumu līdz spēles beigām. Sadursmē smagi cieta Zviedrijas izlases aizsargs Matīass Ekhulms, kurš pameta laukumu ar asiņojošu seju.Lai gan otro periodu Zviedrijas izlase varēja uzsākt teju piecas minūtes spēlējot vairākumā, tomēr realizēt to neizdevās. Tieši otrādi, trešdaļas vidū Vācija panāca izlīdzinājumu, kad precīzs bija Nikolass Krāmers.Trešā perioda trešajā minūtē Zviedrijas valstsvienība izvirzījās vadībā, kad ripu vārtu devītniekā raidīja Džons Klingbergs, bet pēc sešām minūtēm Mellers guva savus otros vārtus un pārsvaru dubultoja. Neraugoties uz to, ka zviedri nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas, Vācijas izlasei cīņas rezultātu mainīt neizdevās. Tomēr piecas minūtes pirms pamatlaika beigām jau vienādos sastāvos precīzs bija vācietis Matīass Plahta, kurš panāca vairs tikai vienu vārtu atstatumu.Minūti pirms pamatlaika beigām Vācijas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču spēles rezultātu tas nemainīja un panākumu ar 4:3 svinēja Zviedrijas valstsvienība.A apakšgrupas galvgalī ar maksimāli iespējamajiem 12 punktiem četrās spēlēs atrodas Kanāda, bet 11 punkti ir Zviedrijai. Astoņi iegūti punkti ir Šveicei, bet septiņus punktus izcīnījusi Čehija, kam ar trim punktiem seko Vācija un Francija. Tikmēr septīto un astoto vietu apakšgrupā ieņem attiecīgi Austrija un Latvija, kam pa diviem punktiem.Kā zināms, nākamo šīs apakšgrupas spēli Latvijas hokejisti aizvadīs piektdien, kad sacentīsies ar Vācijas izlasi, bet sestdien spēkosies pret Austrijas valstsvienību.Tikmēr B apakšgrupas cīņā nelielu pārsteigumu sagādāja Baltkrievijas valstsvienība, kas ar 5:2 (0:0, 3:1, 2:1) pārspēja ASV hokejistus.Arī šīs apakšgrupas mača pirmajā periodā spēles rezultāts netika atklāts, lai gan metienu attiecība bija 13:7 par labu ASV izlasei. Otro periodu aktīvāk iesāka baltkrievi, kuri piecu minūšu laikā guva trīs vārtus, precīziem esot Artūram Gavrusam, Artjomam Volkovam un Aleksandram Kitarovam.Pēc jau nedaudz vairāk kā minūtes ASV hokejisti atguvās un rezultāta starpību samazināja līdz diviem vārtiem, kad ripu baltkrievu vārtos raidīja Broks Nelsons. Trešo spēles periodu Baltkrievijas izlase iesāka vairākumā, bet pēc pusminūtes ieguva iespēju spēlēt piecatā pret trim amerikāņu hokejistiem. To izmantoja Aleksejs Kaļužņijs, kurš panāca 4:1.Trešās trešdaļas sestajā minūtē amerikāņi atkal vienus vārtus atguva, kad precīzi meta Torijs Krugs, bet pēc trim minūtēm trīs vārtu pārsvaru atjaunoja Kaļužņijs. Atlikušajā spēles daļā mača rezultātu mainīt neizdevās un uzvaru ar 5:2 izcīnīja Baltkrievija.Savukārt otrā B apakšgrupas spēlē pie trešās "sausās" uzvaras tika Somijas hokejisti, kuri ar 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) apspēlēja Slovēnijas izlasi.Pirmie divi vārti šajā cīņā tika gūti 40 sekunžu laikā. Vispirms piektajā minūtē mača rezultātu atklāja Leo Komarovs, bet dažas sekundes vēlāk vārtus guva arī Petri Kontiola.Otrajā periodā turpinājās somu aktivitāte un viņi iemeta vēl divas ripas slovēņu vārtos, kad trešdaļas otrajā minūtē precīzu metienu izdarīja Aleksandrs Barkovs, bet četras minūtes līdz perioda beigām vairākumu realizēja Jonass Kempainens. Trešajā spēles periodā vārti netika gūti un uzvaru ar 4:0 svinēja Somijas hokejisti.Somijas hokejisti jau trešo maču pēc kārtas neielaida ripu savos vārtos.B apakšgrupas kopvērtējumā līdere tagad ar desmit punktiem ir Baltkrievija, bet pa deviņiem punktiem ir ASV, Krievijas un Somijas hokejistiem. Tikmēr septiņi punkti un piektā vieta ir Slovākijai. Pie trim punktiem tikusi Norvēģija, kamēr viens punkts ir Dānijai, bet Slovēnija četru maču laikā punktus tā arī nav izcīnījusi.