Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Pasaules čempionātā sākas ceturtdaļfināla spēles

Norvēģijas hokejistu iekļūšana ceturtdaļfinālā šogad ir vienīgais lielais pārsteigums pasaules čempionāta labāko astoņniekā. Pārvarēt nākamo barjeru skandināviem būs grūti, jo pretī stāsies čempionāta saimniece Kanāda, kam otrajā posmā viņi gan zaudēja tikai ar 1:2. Otrreiz kanādieši diezin vai tādas vaļības atļausies.

Ceturtdaļfināla spēles Čehija - Zviedrija (20.00), Norvēģija - Kanāda (22.30), Krievija - Šveice un ASV - Somija (abas 2.15) notiks trešdien vēlu vakarā. Latvijai tikmēr jāsamierinās, ka pagaidām secen gājusi ne vien līdzdalība ceturtdaļfinālā, bet arī olimpiskā ceļazīme. Par Norvēģijas spēju pretoties Ziemeļamerikas hokejam pēdējā tendence neko labu nevēstī. Pēc zaudējuma Latvijai skandināvi pēdējā F grupas spēlē "dabūja iekšā" no ASV (1:9). Saspringtāka cīņa ritēja E grupā, kuras beigās uzreiz trīs komandas bija sakrājušas pa deviņiem punktiem. Aiz Krievijas izlases (13 punktu) nākamās trīs tika sarindotas pēc savstarpējiem rezultātiem. Tie labāki izrādījās Čehijai, sliktāki Zviedrijai un Šveicei. Otrajā posmā rezultatīvākais bijis Kanādas (30 vārtu) un Krievijas (21) uzbrukums, bet caurākās aizsardzības Vācijai (27) un Dānijai (26). Rezultatīvāko hokejistu rangā līderis ir kanādietis Denijs Hītlijs (9+4; latviešu top 30 nav), bet vārtsargs "mūris" - viņa tautietis Paskāls Leklērs (94,52%; 9.v. Edgars Masaļskis 91%). Ar ceturtdaļfināliem tiks pielikts punkts spēlēm Halifaksā. Pusfināli (16.maijs) un medaļu dalīšana (17. un 18.maijs) notiks tikai Kvebekā. Pusfinālā būs šādi pāri: Čehija/Zviedrija - Norvēģija/Kanāda, Krievija/Šveice - ASV/Somija. Izlašu rangā zināms vietu sadalījums aiz labāko astoņnieka. Devītā ir Baltkrievija (2845 punkti), bet Latviju 10.vietā panākusi Vācija (abām 2740). Ja spēkā paliek līdzšinējā kārtība, tad vienāda punktu skaita gadījumā augstāk ir komanda, kas ieņēmusi labāku vietu pēdējā čempionātā. Vismaz uz 12.vietu pakāpsies Norvēģija (ja ieņems 8.vietu, būs 2735). Latvijas ieņemtā 11.vieta negarantē dalību nākamajās olimpiskajās spēlēs (Kanādā vajadzēja iekļūt devītniekā). Par trijām ceļazīmēm uz Vankūveru būs jāpacīnās papildus kvalifikācijas turnīrā, kas notiks 2009.februārī.