Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Rīgas Dinamo atspēlē divu ripu deficītu un svin uzvaru Bratislavā (+VIDEO)

Trešo uzvaru pēc kārtas KHL regulārajā čempionātā ceturtdienas vakarā Bratislavā svinēja Rīgas Dinamo, kas atspēlējās no divu ripu deficīta (0:2, 1:3) un ar 4:3 pārspēja vietējo Slovan vienību, pārtraucot pretinieku četru panākumu sēriju. Divi vārti uzvarētājiem kanādiešu aizsarga Meta Robinsona rēķinā, pa vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm Marselam Hosam un Kailam Vilsonam. Tikmēr Mīkaels Telkvists atvairīja 30 mājinieku metienus.

Dinamo rēķinā ir 32 punkti 17 mačos un 3.vieta Rietumu konferences kopvērtējumā. Vairāk punktu visā līgā tikai SKA (39), Maskavas Dinamo un Kazaņas Ak Bars (pa 38) un Astanas Baris (37). Nākamā spēle pirmdien Prāgā ar vietējo Lev.

Ar 19 punktiem (7+12) Kails Vilsons ieņem 4.vietu līgas rezultatīvāko hokejistu sarakstā, sestais Marsels Hosa (8+10). Tikmēr divus vārtus guvušais Mets Robinsons ir līgas labākais vārtu guvējs aizsargu konkurencē (6) un otrs rezultatīvākais (12 punkti, 6+6). Turpat 6.vietā arī Dinamo kapteinis Sandis Ozoliņš (3+8).

Fantastiska izdevība jau mača 1.minūtē bija Robertam Bukartam, kurš no pavisam neliela attāluma uzmeta virsū vārtsargam Jaroslavam Janusam, bet Slovan atbildēja ar bīstamu pretuzbrukumu. Spēles ievadā komandas demonstrēja diezgan atklātu hokeju un vārtu gūšanas iespējas nebija nekāds retums, Dinamo sastāvā īpaši izcēlās Džeriņa maiņa ar Bukartu un Meiju malās. Perioda vidū pēc teicamas Milana Bartoviča piespēles savus septītos vārtus šosezon guva Rīgas aizsargu nepieskatītais Tomašs Netiks, triecot ripu Telkvista sargāto vārtu tīklā un izvirzot vadībā Slovan. Rīdzinieki centās atspēlēties uzreiz, ar īpašu aktivitāti izceļoties ceturtajai maiņai. Teicama izdevība arī Kailam Vilsonam, bet vietā Januss. Dinamo pārsvars pēdējās trešdaļas minūtēs kļuva nospiedošs, tomēr ar vārtu gūšanu nesekmējās un pēc pirmajām 20 minūtēm 0:1.

Otro trešdaļu rīdzinieki sāka ļoti aktīvi, tomēr jau visai drīz ielaida otros vārtus - ar atkārtotu metienu Telkvistu pārspēja Mihels Miklīks. Tiesa, Dinamo nekavējoties izdevās vienus vārtus atgūt, kad diezgan kuriozā veidā Marsels Hosa pārspēja Janusu - uzbrucējs centās apspēlēt vārtsargu, bet ripa ieslīdēja vārtos. Slovākam jau astotais vārtu guvums šosezon. Pirmais noraidījums šajā spēlē tikai otrā perioda vidū Arvīdam Reķim, bet tūdaļ uz noraidīto soliņa devās arī Andris Džeriņš, atstājot mūsējos trijatā pret pieciem. Tiesneši neapstājās uz noraidīts tika vēl viens Dinamo hokejists - Kristaps Sotnieks. Lai gan varonīgi izturēja aptuveni minūti, rīdzinieki lielajā mazākumā pēc spēcīga Martina Štainoha metiena kapitulēja trešo reizi. Brīdi vēlāk noraidīts slovāku pirmo vārtu autors Netiks, kaut nedaudz atvieglojot situāciju laukumā. Mača 35.minūtē Mets Robinsons vairākumā vēlreiz pietuvināja Dinamo līdz vienas ripas deficītam - 2:3. Visai laba iespēja perioda izskaņā bija Liboram Hudāčekam, bet Telkvists mēģinājumu atvairīja. Tikmēr rīdzinieki neapstājās - teicama Hosas aktivitāte un jau trešos vārtus guva mūsu vadošā maiņa, kad precīzs no vārtu priekšas bija Kails Vilsons. Gan Hosam, gan Vilsonam pa trim punktiem šajā spēlē!

Trešās trešdaļas ievadā pēc Pavlova noraidījuma Dinamo jāspēlē mazākumā, bet divas minūtēs izturētas godam. Dažas minutes vēlāk teicams Meta Robinsona metiens un jau 4:3! Kanādietis kļūst par līgas labāko vārtu guvēju izsargu konkurencē. Uzreiz gan arī noraidījums Sotniekam un slovākiem kārtējā iespēja realizēt vairākumu. Perioda turpinājums jau aizritēja ar mājinieku pārsvaru, tikmēr rīdzinieki prasmīgi aizsargājās. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām savējos uz pusminūtes apspriedi sasauca Ābols, dodot pēdējos norādījumus. Atlikušajā laikā uzvara tika nosargāta - 4:3!

Treneri mačam pieteica 21 hokejistu - divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Vārtus sargāja Mīkaels Telkvists, kā septītais aizsargs tika pieteikts jaunais Edmunds Augstkalns.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 17.oktobris. Bratislava, Slovnaft Arena.

Bratislavas Slovan - Rīgas Dinamo 3:4 (1:0; 2:3; 0:1)

Vārti: 12:01 Netiks (Bartovičs, Mikušs) 1:0; 21:23 Miklīks (Bondrka, Sersens) 2:0; 23:14 Hosa (Vilsons, Pavlovs) 2:1; 30:14 Štainohs (Miklīks, vair.) 3:1; 34:43 Robinsons (Vilsons, Hosa, vair.) 3:2; 38:17 Vilsons (Hosa) 3:3; 46:14 Robinsons (Šehura) 3:4;

Vārtsargi: Jaroslavs Januss - Mīkaels Telkvists

Metieni: 33-24

Soda minūtes: 4-10