Pirmdiena, 21. oktobris
Severīns, Urzula

Rīgas Dinamo gada pēdējo izbraukumu noslēdz ar zaudējumu Jekaterinburgā (VIDEO)

Pēdējo izbraukuma spēli 2013.gadā ceturtdien Jekaterinburgā aizvadīja Rīgas Dinamo komanda, kas KHL regulārā turnīra ietvaros ar 1:3 piekāpās vietējiem Avtomobilist. Vienīgos vārtus rīdziniekiem guva Rustams Begovs, bet Avtomobilist labā izcēlās Tobiass Viklunds, Aleksandrs Streļcovs un Aleksejs Jefimovs. Lielisku spēli aizvadīja Avtomobilist vārtsargs Jakubs Kovāržs, atvairot 29 viesu metienus.

Pēc zaudējuma ar 59 punktiem 31 mačā rīdzinieki noslīdēja uz 4.vietu Rietumu konferences kopvērtējumā. Dinamo apsteidza Maskavas CSKA, kuriem tikpat punktu, bet divi aizvadīti mači vairāk.

Vitālijs Pavlovs jau spēles pirmajā minūtē nopelnīja nevajadzīgu noraidījumu, rupji nospēlējot pret mājinieku. Uzreiz pēc tam nelieli asumi, tādējādi Pavlovs tika pie 2+2 soda minūtēm, bet divas arī Antonam Lazarevam. Vairāk darba mača ievadā bija Mīkaelam Telkvistam, kamēr rīdzinieki centās atbildēt pretuzbrukumos. Turpinājumā mājinieku uzbrucējs Entonijs Stjuarts pārkāpa noteikumus pret jubilāru Mārtiņu Cipuli un pirmā iespēja vairākumā arī Dinamo - iespējas bija, tomēr pārspēt Kovāržu neizdevās. Uzreiz pēc vairākuma noraidījums jaunajam Rustamam Begovam - Avtomobilist rezultatīvākais piecinieks sodīja rīdziniekus ļoti ātri, izvirzot komandu vadībā (vārti Tobiasam Viklundam). Pēc atgriešanās laukumā Begovs visiem spēkiem centās kļūdu labot un 15.minūtē no vārtu priekšas izlīdzināja rezultātu - 20 gadus vecajam uzbrucējam pirmie vārti KHL! Atlikušais laiks pirmajā periodā aizritēja ar rīdzinieku pārsvaru, bet vārti vairs gūti netika.

Otro periodu labāk sāka Avtomobilist, lai gan iespēju netrūka arī Latvijas klubam. Tomēr 26.minūtē pie Telkvista vārtiem mājinieki sakūra īstu pirti, vispirms trāpot pa vārtu stabiņu, bet tad Aleksandrs Streļcovs otro reizi mačā lika kapitulēt Telkvistam. Vēl brīdi vēlak tikai vārtu stabs glāba no trešo vārtu zaudējuma. Perioda pirmajā pusē mūsējiem priecēja vienīgi ceturtās maiņas aktīvais sniegums, kamēr pārējie manāmi atpalika no mājinieku piedāvātajiem ātrumiem. Aktivitāte tika atalgota, kad 33.minūtē Aleksejs Jefimovs no vārtu priekšas panāca mājiniekiem jau divu ripu pārsvaru. Šādi noslēdzās pamatlaika pirmās 40 minūtes.

Pašā otrās trešdaļas izskaņā Viklunds izpelnījās noraidījumu, tādējādi rīdzinieki pamatlaika pēdējo trešdaļu sāka vairākumā. Divas minūtes aizritēja mājinieku aizsardzības zonā, taču bez gūtiem vārtiem. Brīdi vēlak rīdziniekiem seši laukuma spēlētāji un jāspēlē mazākumā, kas gan arī sekmīgi izturēts. Perioda otrajā pusē komandas apmainījās ar vēl vairākiem noraidījumiem, kādu brīdi spēlējot arī četratā pret četriem. Pēc teicamas Robinsona piespēles teicama izdevība izcelties pēdējās minūtēs bija Mikam Indrašim, bet arī šoreiz veiksme nebija Dinamo pusē. Artis Ābols pēdējā minūtē sasauca savējos uz apspriedi, taču nelīdzēja arī tas un tika piedzīvots zaudējums ar 1:3.

Visas septiņas spēles decembrī tiks aizvadītas savā laukumā Arēnā Rīga. Nākamā no tām svētdien, 1.decembrī, pret Mitišču Atlant.

Dinamo treneri šim mačam pieteica 22 hokejistus - divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus. Sastāvs bija identisks kā divas dienas iepriekš Hantimansijskā.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 28.novembris. Jekaterinburga, arēna Uraļec.

Jekaterinburgas Avtomobilist - Rīgas Dinamo 3:1 (1:1; 2:0; 0:0)

Vārti: 10:01 Viklunds (Lazarevs, Lepiste, vair.) 1:0; 14:47 Begovs (Bičevskis) 1:1; Streļcovs (Jefimovs, Levandovskis) 2:1; 32:41 Jefimovs 3:1;

Vārtsargi: Jakubs Kovāržs - Mīkaels Telkvists

Metieni: 30-25

Soda minūtes: 10-12

Skatītāji: 5000

Dinamo sastāvs uz spēli:

Vārtsargi: #32 Mikael Tellqvist (#85 Rihards Cimermanis);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #2 Rodrigo Laviņš - #33 Mat Robinson, #11 Kristaps Sotnieks - #9 Krišjānis Rēdlihs, #61 Edmunds Augstkalns;

Uzbrucēji: #79 Vitālijs Pavlovs - #18 Kyle Wilson - #81 Marcel Hossa, #77 Marcel Hascak - #38 Paul Szczechura - #70 Miks Indrašis, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #25 Andris Džeriņš - #47 Mārtiņš Cipulis, - #7 Rustams Begovs - #96 Māris Bičevskis, #10 Artūrs Kuzmenkovs.

Tenaks izcīna uzvaru sezonas priekšpēdējā WRC posmā

Igaunijas autosportista Ota Tenaka ekipāža svētdien izcīnīja uzvaru pasaules rallija čempionāta (WRC) 12.posmā - Centrāleiropas rallijā -, pirmspēdējā etapā vēl nekļūstot zināmam kopvērtējuma uzvar...