Pirmdiena, 21. oktobris
Severīns, Urzula

Rīgas Dinamo izbraukumu Čerepovecā noslēdz ar Telkvista varoņdarbiem vārtos un uzvaru (+VIDEO)

Pēdējo KHL regulārās sezonas maču pirms gandrīz divas nedēļas ilgā novembra starptautisko spēļu pārtraukuma piektdien Krievijas pilsētā Čerepovecā aizvadīja Rīgas Dinamo, ar 1:0 uzvarot vietējo Severstaļ. Neskaitāmas reizes komandu glāba vārtsargs Mīkaels Telkvists, kurš aizvadīja vienu no KHL karjeras labākajiem mačiem, atvairot visus 40 pretinieku metienus. Vienīgo ripu vairākumā mača 12.minūtē iemeta Mārtiņš Cipulis.

Ar 45 punktiem aizvadītajos 23 mačos rīdzinieki saglabā pārliecinošu 3.vietu Rietumu konferencē. Pēdējās deviņās spēlēs svinētas septiņas uzvaras, bet pie punktiem dinamieši tikuši visos šajos mačos. Šajā četru izbraukuma spēļu sērijā Dinamo svinēja trīs uzvaras un izcīnīja 9 no maksimāli iespējamajiem 12 punktiem. Nākošā spēle 13.novembrī Arēnā Rīga ar vienu no šosezon spēcīgākajiem klubiem Astanas Baris.

Jau ar pirmajām minūtēm laukumā valdīja visai atklāts hokejs un mājinieki centās saasinat situāciju pie Telkvista vārtiem. Dinamo zviedru vārtsargs gan spēlēja pārliecinoši, bet rīdzinieki centās atbildēt pretuzbrukumos. Pirmo noraidījumu 11.minūtē izpelnījās Severstaļ - šeit nopelni mūsu 4.maiņai. Vairākumā vārtus ar zibenīgu metienu starp Jakuba Štepaneka kājsargiem guva Mārtiņš Cipulis, izvirzot vadībā rīdziniekus. Atlikušajā laikā pirmajā periodā ripu vairāk kontrolēja mājinieki, tomēr pēc spēlētām 20 mūtēm Dinamo minimāls pārsvars - 1:0.

Aktīvi otro periodu sāka Severstaļ un visai drīz uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Roberts Bukarts. Vairākumā mājiniekiem iespēju netrūka, arī uzreiz pēc tā Severstaļ bija tuvu vārtu guvumam, bet lielisks vārtos Telkvists. Pēc abpusējiem asumiem divas minūtes komandas spēlēja četratā, šajā laikā visai iespaidīgs pārsvars Čerepovecai. Perioda vidū vēlreiz mazākumā palika rīdzinieki - arī šoreiz divas minūtes godam izturētas. Perioda otrajā pusē labākas iespējas gūt vārtus bija rīdziniekiem, taču rezultāts vairs nemainījās un pēc 40 minūtēm uz tablo futbola cienīgais 1:0.

Dinamo trešā perioda sākumā ieguva skaitlisko vairākumu, bet Severstaļ ļoti labi nospēlēja mazākumā, tā beigās pat izveidojot bīstamu momentu pie rīdzinieku vārtiem. Piedevām uzreiz pēc tam noraidījumu izpelnījās Georgijs Pujacs un vairākums jau mājiniekiem, taču arī šoreiz pretinieku spiedienu izdevās izturēt. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Dinamo vēl viens mazākums - pretinieku ofensīva uzbrukumā pieauga vēl vairāk, tikmēr Telkvists turpināja demonstrēt brīnumus vārtos. Pēdējās minūtēs mūsējie visiem spēkiem sargāja savus vārtus, tiesa, neaizmirstot arī par pretuzbrukumiem. 38 sekundes pirms pamatlaika beigām noraidījums Hosam un pēdējā iespēja gābt šo maču Severstaļ. Pēc 30 sekunžu paŗtraukuma vārtus atstāja Štepaneks, taču dinamieši panākumu nosargāja - 1:0!

Dinamo treneri mačam pieteikuši 22 spēlētājus - ceļgala savainojuma dēļ spēlēt nevarēja Andris Džeriņš, tādēļ izmaiņas veiktas gandrīz visos uzbrucēju virknējumos.

Līdz ar Džeriņa savainojumu, viņa vietu trešās maiņas centrā ieņēma Vitālijs Pavlovs, uz pirmo maiņu ir pārcelies Gints Meija, bet otrajā labajā malā spēlēja Mārtiņš Cipulis, kuram tā bija pirmā spēle pēc pleca savainojuma sadziedēšanas. Vārtus sargāja Mīkaels Telkvists.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 1.novembris. Čerepoveca, Ledus pils.

Čerepovecas Severstaļ - Rīgas Dinamo 0:1 (0:1; 0:0; 0:0)

Vārtsargi: #32 Mikael Tellqvist (#85 Rihards Cimermanis);
Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mat Robinson, #11 Kristaps Sotnieks - #9 Krišjānis Rēdlihs, #61 Edmunds Augstkalns;
Uzbrucēji: #81 Marcel Hossa - #18 Kyle Wilson - #87 Gints Meija, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #38 Paul Szczechura - #47 Mārtiņš Cipulis, #71 Roberts Bukarts - #79 Vitālijs Pavlovs - #70 Miks Indrašis, #77 Marcel Hascak - #96 Māris Bičevskis - #83 Deivids Sarkanis, #10 Artūrs Kuzmenkovs.

Tenaks izcīna uzvaru sezonas priekšpēdējā WRC posmā

Igaunijas autosportista Ota Tenaka ekipāža svētdien izcīnīja uzvaru pasaules rallija čempionāta (WRC) 12.posmā - Centrāleiropas rallijā -, pirmspēdējā etapā vēl nekļūstot zināmam kopvērtējuma uzvar...