Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Rīgas Dinamo negūst vārtus un piekāpjas KHL līderiem CSKA

Turpinot savu pirmo šī gada izbraukuma sēriju, Latvijas komanda Rīgas Dinamo šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ar 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) atzina visa turnīra līdervienības Maskavas CSKA pārākumu. Pie punktiem rīdzinieki bija tikuši iepriekšējās septiņās spēlēs pēc kārtas, šajā laikā izcīnot piecas uzvaras.Vārtus uzvarētājiem guva Sergejs Andronovs, Maksims Mamins un Simons Hjalmarsons, bet visus 17 rīdzinieku metienus atvairīja Staņislavs Gaļimovs.

Ar 62 punktiem 49 cīņās rīdzinieki saglabā 10.vietu Rietumu konferencē, no labāko astoņnieka atpaliekot divus punktus. Tikmēr CSKA ar 111 punktiem 47 spēlēs vēl vairāk nostiprinājās šīs pašas konferences un visas līgas kopvērtējuma galvgalī.

Kaut mača ievadā pārsvars jau prognozējami piederēja CSKA komandai, aizsardzībā rīdzinieki darbojās ļoti pārliecinoši. Devītajā minūtē pēc pārkāpuma pret jauno Rodrigo Ābolu Rīgas Dinamo ieguva iespēju cīnīties vairākumā, tomēr nevienādā sastāva minūtēs ilgstoši nespēja nostāties pretinieku zonā un tā arī neizdarīja nevienu metienu pa vārtiem. Savukārt neilgi pēc tam CSKA atklāja rezultātu, kad, neviena nepiesegts, meta Ondržejs Ņemecs, kura raidījumu rikošetā pielaboja Andronovs.

Pēc zaudētajiem vārtiem Rīgas Dinamo hokejisti veica vairākus bīstamus uzbrukumus, vēlāk iegūstot iespēju vēlreiz cīnīties vairākumā, kad noteikumi tika pārkāpti pret komandas kapteini Lauri Dārziņu. Kaut šī vairākuma laikā rīdzinieki darbojās nedaudz pārliecinošāk, tomēr visas divas minūtes netika aizvadītas, jo noteikumus pārkāpa Mārtiņš Cipulis, un komandas 50 sekundes sacentās četratā. Savās vairākuma sekundēs CSKA ripu kontrolēja pārliecinošāk, tomēr arī metienus neveica, un pirmā trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 0:1. Tiesa, tās pēdējā minūtē Maskavas kluba spēlētāji vēl pamanījās raidīt ripu pret rīdzinieku vārtu stabiņu.

Otrā trešdaļa sākās līdzīgā cīņā, un tās ievadā komandas ilgstoši ļoti bīstamus momentus nespēja izveidot, tomēr astotajā minūtē CSKA guva jau otros vārtus - Mamins veica sekmīgu individuālo gājienu un izdarīja metienu no neērtās puses, ko vārtsargs Džefs Delorjē nespēja tvert. Pēc otro vārtu guvuma iniciatīvu arvien pārliecinošāk pārņēma CSKA komanda, bet piecas minūtes pirms trešdaļas beigām cīņa izlīdzinājās. Tomēr drīz vien Milans Jurčina Rīgas Dinamo komandu atstāja mazākumā. Šīs divas minūtes rīdzinieki izturēja un pēc otrās trešdaļas joprojām atradās iedzinējos ar 0:2.

Arī noslēdzošo trešdaļu pārliecinošāk sāka CSKA komanda un jau pēc trim spēlētām minūtēm atcēla pēdējos jautājumus par cīņas uzvarētāju - pēc Igora Grigorenko piespēles no aizvārtes izcēlās zviedrs Sīmons Hjalmarsons. Vispārliecinošāk Rīgas "Dinamo" mačā aizvadīja noslēdzošās desmit minūtes, tomēr vārtus gūt tā arī nespēja, otro reizi šosezon piekāpjoties pašreizējai turnīra līderei.

Šīs izbraukuma sērijas turpinājumā Dinamo ceturtdien tiksies ar Čerepovecas Severstaļ. Pēc tam komandai sekos piecas spēles savā laukumā, bet noslēdzošie pieci regulārā čempionāta mači jau būs izbraukumā.

Maskaviešiem šajā spēlē iztrūka abi vadošie uzbrucēji - līgas rezultatīvākais spēlētājs Aleksandrs Radulovs (19+42) un francūzis Stefans Da Kosta (24+22).

Rīdzinieku treneri mačam pieteica 22 hokejistus (divus vārtsargus, astoņus aizsargus un 12 uzbrucējus). Sastāvā bija notikušas nelielas izmaiņas, jo treniņā no rīta nelielu savainojumu guva uzbrucējs Roberts Bukarts. Viņa vietā maiņā ar Miķeli Rēdlihu un Līnusu Videllu spēlēja Broks Troters, bet maiņā kopā ar Lauri Dārziņu un Miku Indraši darbojās Mārtiņš Cipulis. Spēlei tika pieteikti arī aizsargi Ralfs Grīnbergs un Mārtiņš Porejs. Vārtus atkal sargāja Džefs Delorjē.

KHL regulārais čempionāts. 2015.gada 20.janvāris. Maskava, CSKA Ledus pils.

Maskavas CSKA - Rīgas Dinamo 3:0 (1:0; 1:0; 1:0)

Vārti: 11:58 Andronovs (Ņemecs, Hjalmarsons) 1:0; 27:40 Mamins (Teļegins) 2:0; 43:06 Hjalmarsons (Grigorenko, Engkvists) 3:0;

Vārtsargi: Staņislavs Gaļimovs - Džefs Delorjē

Metieni: 25-17

Soda minūtes: 6-4