Pirmdiena, 21. oktobris
Severīns, Urzula

Rīgas Dinamo pēcspēles metienos zaudē CSKA; KHL kopvērtējumā pakāpjas uz 2.vietu

Ceturto un pēdējo spēli pirmajā izbraukuma sērijā sestdienas pēcpusdienā Maskavā aizvadīja Rīgas Dinamo hokejisti, kuri piedzīvoja pirmo zaudējumu piecos mačos jaunajā sezonā - 1:2 pēcspēles metienos pret Maskavas CSKA.

Pēc pamatlaika un papildlaika 65 minūtēm komandas cīnījās neizšķirti 1:1, bet pēcspēles metienu sērijā CSKA uzvaru nodrošināja komandas līderis Aleksandrs Radulovs. Vārtus pamatlaikā dinamiešiem 36 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām pēc Meta Robinsona un Roberta Bukarta piespēlēm guva Miks Indrašis, bet Maksims Gončarovs spēles 28.minūtē vairākumā rezultātu izlīdzināja.

Ar 13 punktiem piecos mačos rīdzinieki apsteiguši Sanktpēterburgas SKA (12, 4) un pakāpušies uz 2.pozīciju kā Rietumu konferences, tā visas līgas kopvērtējumā. Vairāk punktu (15) ir tikai Maskavas Dinamo. Nākošā spēle otrdien savā laukumā pret Kazaņas Ak Bars. Salīdzinājumam - pagājušās sezonas ievadā 13 punktu iekrāšanai Dinamo bija nepieciešamas pat 11 spēles.

Mača ievadā laukumā dominēja CSKA komanda, kas neizmantoja vairākas teicamas vārtu gūšanas iespējas un sagādāja daudz darba Dinamo vārtsargam Mīkaelam Telkvistam. Pēc tam abpusēju noraidījumu par iesaistīšanos kautiņā saņēma Marcels Hosa un Fjodors Fjodorovs, bet Dinamo veica minūti ilgu ofensīvu ar diviem Pola Šekuras metieniem. Tādējādi rīdzinieki spēja panākt cīņas gaita izlīdzināšanos.

Trešdaļas vidū Dinamo divas minūtes pēc Kristapa Sotnieka noraidījuma sekmīgi cīnījās mazākumā, bet sešas minūtes pirms trešdaļas beigām viesi pirmo reizi tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Sev atvēlētājās divās minūtēs pie Rastislava Staņas sargātajiem vārtiem netika izveidots neviens vārtu gūšanas moments, bet uzreiz pēc tam iespēja izcelties bija Gintam Meijam. Trešdaļas izskaņā viesi vēlreiz tika pie iespējas spēlēt vairākumā, un šoreiz to izmantoja, kad pēc skaistas saspēles ripu tukšajā vārtu stūrī raidīja Indrašis. Vārti tika gūti 36 sekundes pirms trešdaļas beigām.

Arī otro trešdaļu aktīvāk sāka laukuma saimnieki, un drīz vien Juris Upītis tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu. Lai arī rīdzinieki mazākumu izturēja pārliecinoši, uzreiz pēc tam uz noraidīto soliņa devās arī Šekura, un šoreiz mājinieki viena vīra pārsvaru izmantoja, kad vairākuma pašās beigās Gončarovs pārspēja Telkvistu, metot pa vārtiem ar pirmo pieskārienu. Drīz pēc CSKA gūtajiem vārtiem mazākumā palika laukuma saimnieki, tomēr Dinamo vārtu gūšanas iespējas neizveidoja, kamēr CSKA padevās viens ļoti bīstams pretuzbrukums, kurā viesus glāba Telkvists.

Trešdaļas 13.minūtē Dinamo vēlreiz nokļuva mazākumā, šoreiz izciešot sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. CSKA komanda tika pie vienas labas iespējas izcelties, bet uzreiz pēc tam no noraidīto soliņa izskrējušais Mārtiņš Cipulis neizmantoja ļoti labu iespēju atjaunot Dinamo vadību. Turpinājumā pa Telkvista sargātajiem vārtiem tika raidīti vairāki ļoti bīstami metieni, tomēr zviedrs bija savu uzdevumu augstumos. Trešdaļas pašās beigās bīstamu Dinamo uzbrukumu noorganizēja Indrašis.

Lai arī trešo trešdaļu aktīvāk atkal sāka CSKA komanda, rīdzinieki drīz vien cīņas gaitu izlīdzināja, mačam ieejot lēnā un notikumiem skopā ritmā. Vien trešdaļas vidusdaļā mājinieku pusē atkal nonāca iniciatīva, tomēr "Dinamo" meistarīgi aizsargājās un atbildēja ar bīstamu Kaila Vilsona metienu. Pēdējās minūtēs Maskavas klubs centās izraut uzvaru, bet otrā laukuma pusē metienus pa CSKA vārtiem veica Indrašis un Šekura, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Rezultāts nemainījās arī papildlaikā, kur CSKA tika pie vairākuma un ārkārtīgi bīstami apdraudēja rīdzineku vārtus. Tādējādi viss izšķīrās pēcspēles metienu sērijā, kur CSKA vārtos Staņu nomainīja Iļja Proskurjakovs. Pirmajos mēģinājumos Vilsons un Rīds bija nesekmīgi. Bukarts savu iespēju izmantoja, tieši tāpat arī Radulovs. Šehura trešajā sērijā nebija precīzs, par laimi, arī Girigorenko trāpīja pa vārtu stabu. Turpinājumā Radulovs Telkvistu atkārtoti nespēja pārspēt, taču ar to pašu atbildēja arī Indrašis. Radulovs mēģināja laimi trešo reizi - precīzi, taču Bukarts met garām. Tas nozīmēja tikai vienu - Dinamo pirmais zaudējums sezonā ar rezultātu 1:2.

Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, pret Doņeckas Donbass (4:2), sastāvā tika veiktas vairākas izmaiņas. Laukumā atgriezās aizsargi Georgijs Pujacs un Arvīds Reķis, bet malā palika Krišjānis Rēdlihs un Rodrigo Laviņš. Kā septītais aizsargs  mačam ar CSKA tika pieteikts Krišs Lipsbergs (1993) no HK Rīga, bet Edgars Siksna ir devies palīgā Leonīda Tambijeva vadītajai HK Rīga komandai. Vārtus sargāja Mikaēls Telkvists.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 14.septembris. Maskava, ledus sporta komplekss CSKA.

Maskavas CSKA - Rīgas Dinamo 2:1 (0:1; 1:0; 0:0; 0:0; 1:0)

Vārti: 19:24 Indrašis (Robinsons, Bukarts) 0:1; 27:06 Gončarovs (Grigorenko, Radulovs, vair.) 1:1; 65:00 Radulovs (p.m.) 2:1

Vārtsargi: Rostislavs Staņa - Mīkaels Telkvists

Metieni: 21-18

Soda minūtes: 13-17