Rīgā +17 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Rīgas Dinamo viesos pārliecinoši zaudē Sprukta pārstāvētājai Lokomotiv komandai

Latvijas klubs Rīgas Dinamo, turpinot četru maču izbraukuma sēriju, piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē viesojās pie latvieša Jāņa Sprukta pārstāvētās Jaroslavļas Lokomotiv komandas. Rīdzinieki piekāpās ar rezultātu 1:4 (0:2, 1:0, 0:2).__

Dinamo labā vairākumā izcēlās Andris Džeriņš, bet mājiniekiem vārtus guva Stefans Kronvals, Vladislavs Kartajevs, Jegors Averins un Jegors Korškovs.

Pēc šīs spēles Dinamo ar 26 punktiem 24 mačos saglabā 13.vietu Rietumu konferencē, kamēr Lokomotiv ar 32 punktiem pakāpās uz 7.vietu šajā pat konferencē.

Jau pirmās trešdaļas pirmajā pusē Dinamo hokejisti bija spiesti divas reizes cīnīties mazākumā. Otrajā no tām tiesneši uz rīdzinieku vārtiem pēc neatļautas Martina Ternberga kavēšanas piešķīra soda metienu, tomēr zviedrs nespēja pārspēt Edgaru Masaļski, kurš glāba komandu vēl vairākās epizodēs. Perioda 15.minūtē gan aizsargs Stefans Kronvals ar patālu metienu lika kapitulēt latviešu vārtsargam, kura redzamība bija nosegta. Kopumā pirmajās 20 minūtēs rīdziniekiem bija ārkārtīgi maz iespēju izcelties (metienu statistika 16-0), tikmēr Lokomotiv nepilnas divas minūtes līdz perioda beigām dubultoja pārsvaru - izcēlās Vladislavs Kartajevs.

Otro trešdaļu rīdzinieki sāka skaitliskajā vairākumā, kuru gan pārvērst gūtos vārtos neizdevās, taču mājinieki tūdaļ pat deva vēl vienu iespēju. Abos gadījumos noraidījumus izpelnījās Lokomotiv vadošie hokejisti - Ternbergs un Jirži Novotnijs. Tiesa, arī šīs četras minūtes piecatā pret četriem nepalīdzēja dinamiešiem kaut samazināt divu ripu deficītu uz tablo, jo mājinieku vārtos droši darbojās Vitālijs Koļesņiks. Turpinājumā dinamieši trešo reizi mačā nosargāja savus vārtus neskartus mazākumā, taču pašiem ar uzbrukumu aizvien nesekmējās. Visbeidzot, perioda izskaņā vairākumā laimi pie pretinieku vārtiem atrada Andris Džeriņš, tādējādi trešo periodu sākām ar minimālo 1:2 uz tablo.

Trešā perioda ievadā abas komandas uzbruka diezgan aktīvi, mājiniekiem drīz vien tiekot pie vairākuma. Tajā Lokomotiv vētraini uzbruka, viesus glābjot vien Masaļska meistarībai. Tikmēr perioda vidū teicama iespēja atspēlēties jau pavērās Dinamo, tomēr kārtējā vairākumā vārtus gūt neizdevās. Tikmēr noraidījumu izpelnījās Kristaps Sotnieks un lokomotiv savu iespēju garām nelaida - Jegors Averins no tuvas distances lika trešo reizi kapitulēt Masaļskim. Brīdi vēlāk paviršība aizsardzībā rīdziniekiem maksāja arī ceturtos vārtus (Korškovs) un uzvarētājs bija izšķirts.

Šo izbraukuma sēriju rīdzinieki noslēgs svētdien, kad tiksies ar Podoļskas Vitjaz hokejistiem.

Rīgas kluba treneri mačam pieteikuši identisku sastāvu kā četrās iepriekšējās spēlēs. Vienīgā izmaiņa ir tā, ka vārtus sargā Edgars Masaļskis, bet rezervē palicis Jakubs Sedlāčeks.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 31.oktobris. Jaroslavļa, Arena-2000.

Jaroslavļas lokomotiv - Rīgas Dinamo 4:1 (2:0; 0:1; 2:0)

Vārti: 14:40 Kronvals 1:0; 18:06 Kartajevs (Korškovs) 2:0; 36:52 Džeriņš (K.Rēdlihs, M.Rēdlihs, vair.) 2:1; 53:03 Averins (Plotņikovs, Apaļkovs, vair.) 3:1; 55:57 Korškovs (Koņkovs, Kartajevs) 4:1;

Vārtsargi: Vitālijs Koļesņiks - Edgars Masaļskis

Metieni: 33-21

Soda minūtes: 8-10

Dinamo sastāvs uz spēli:

Vārtsargi: #31 Edgars Masaļskis (#36 Jakubs Sedlāčeks); Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čārlzs Genovejs - #68 Milans Jurčina, #11 Kristaps Sotnieks - #27 Georgijs Pujacs (C); Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #25 Andris Džeriņš - #19 Miķelis Rēdlihs, #81 Marcels Hosa - #24 Pjotrs Sčastļivijs - #55 Linuss Vidells, #87 Gints Meija - #96 Māris Bičevskis - #70 Miks Indrašis, #47 Mārtiņš Cipulis - #95 Juris Upītis - #13 Gunārs Skvorcovs.