Rīgā +7 °C
Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Rīgas Dinamo ar zaudējumu Traktor hokejistiem beidz četru mājas spēļu sēriju

Rīgas Dinamo hokejisti ar neveiksmi pabeiguši četru mājas spēļu sēriju. Otrdien Arēnā Rīga laukuma saimnieki ar 1:3 piekāpās vieniem no šīs sezonas līderiem Čeļabinskas Traktor. KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo saglabā priekšpēdējo desmito vietu (14 punkti). Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs piektdien Slovākijā pret Popradas klubu Lev.

Rautakallio Čeļabinskas Traktor nosauc par spēcīgāko pretinieku, ar ko Dinamo šosezon spēlējuši

Jučers spēli pret Traktor uzskata par savu līdz šim labāko KHL čempionātā

Sprukts: Nedomāju, ka pret Traktor mēs nospēlējām sliktāk

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (0:5 pret Astanas Baris) Dinamo sastāvā bija notikušas vairākas izmaiņas uzbrukumā. Ar Cipuli un Varju kopā šoreiz spēlēja Lundmarks, Šindels pārcelts uz ceturto trijnieku pie Podziņa un Štāla, bet vienā trijniekā ar Bukartu un Luseniusu iekļauts savainojumu apārstējušais Meija. Mājinieku vārtus sargāja Māris Jučers.

Jau ziņots, ka otrdien Dinamo lauza līgumu ar zviedru uzbrucēju Bjernu Melinu.

Pirmajās minūtēs mājinieki vairākas reizes pārbaudīja Traktor vārtsarga Gārneta modrību, taču panākumu neguva. Savukārt Jučers ar vienu no pirmajiem metieniem netika galā - ar plaukstas metienu no zilās līnijas viņu pārsteidza Staņislavs Čistovs - 0:1.

Vēl līdz pirmā puslaika vidum Dinamo vārtsargs vairākas reizes savu komandu izglāba. Taču astoņas minūtes līdz pirmajam pārtraukumam bija spiests otrreiz ķeksēt ripu no saviem vārtiem. Lielisku solo izgājienu, apspēlējot teju visus pretinieku laukuma spēlētājus, ar precīzu metienu pabeidza Petri Kontiola - 0:2.

Kaut arī metienu skaits pa vārtiem pirmajā periodā bija diezgan līdzīgs, kopumā krietni organizētāk un bīstamāk uzbruka Čeļabinskas komanda. Īstas briesmas pie Gārneta sargātajiem vārtiem neizdevās izveidot arī, trešdaļas beigās pirmo reizi spēlējot skaitliskā vairākumā.

Otrajā periodā ātrumi uz ledus pieauga, un palielinājās arī reālu vārtu gūšanas iespēju skaits Traktor laukuma pusē. Labu laiku ripa vārtos spītīgi negribēja slīdēt, līdz beidzot ieilgušo "sausuma" periodu izdevās pārtraukt Fredrikam Varjam. Skaitliskajā vairākumā pretinieku zonas stūrī pacīnījās Lundmarks, atspēlēja ripu M.Rēdliham, kurš tālāk to pāradresēja zviedru leģionāram - 1:2.

Trešās trešdaļas pašā sākumā Dinamo aktivitātes uzbrukumā gandrīz vainagojās ar otro vārtu guvumu, tomēr vai nu pietrūka precizitātes noslēguma fāzē, vai uzdevumu augstumos bija Gārnets. Turpinājumā Traktor hokejisti diezgan sekmīgi jauca laukuma saimnieku ieceres, un, tuvojoties pamatlaika beigām, iespēju atspēlēties kļuva arvien mazāk.

Vienu no reālākajām četras minūtes līdz beigām neizmantoja Cibuļskis, risks nomainīt vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju augļus nenesa, bet pašā izskaņā pievīla noraidījumi. Neveiksmīgajai cīņai punktu pielika muļķīgs negadījums, kad partnera spēcīgi mestā ripa trāpīja Luseniusam.

Par labāko spēlētāju Dinamo sastāvā atzina Jāni Spruktu.

KHL čempionāts

Rīgas Dinamo - Čeļabinskas Traktor 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Vārti: 3:44 Čistovs - 0:1, 11:57 Kontiola - 0:2, 33:04 Varjs (M.Rēdlihs, Lundmarks, vair.) - 1:2, 59:53 Kuzņecovs (Čistovs, vair.) - 1:3
Metieni: 32 - 26
Soda min.: 4 (Šindels, Ozoliņš pa 2) - 4
Iemetieni: 35 - 25
Dinamo: Jučers, Kr.Rēdlihs – Galviņš, M.Rēdlihs – Sprukts – Karsums, J.Rēdlihs - Sotnieks, Bukarts - Luseniuss - Meija, Ozoliņš - Cibuļskis, Cipulis – Varjs – Lundmarks, Laviņš, Podziņš - Šindels - Štāls.