Piektdiena, 25. oktobris
Beāte, Beatrise

Rīgas Dinamo hokejisti jauno gadu sāk ar zaudējumu Novokuzņeckā

Rīgas Dinamo hokejisti 2010.gadu sākuši ar zaudējumu. Svētdien Novokuzņeckā Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē viņi ar 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) piekāpās vietējai Metallurg komandai. Vārtus viesu labā guva Ģirts Ankipāns un Maiks Iguldens.Šī bija pirmā no trim Dinamo izbraukuma tūres spēlēm. 5.janvārī rīdzinieki tiksies ar Novosibirskas Sibirj un 7.

janvārī ar Habarovskas Amur.Šis bija dinamiešu ceturtais zaudējums pēc kārtas. KHL Rietumu zonas turnīra tabulā viņi saglabā 10.vietu, bet Metallurg klubs, kura sastāvā spēlei nebija pieteikts Latvijas aizsargs Aleksandrs Jerofejevs, Austrumos joprojām ir pēdējā 14.vietā.

Jau piektajā minūtē vadībā izvirzījās mājinieki. Viens vārtu priekšā tika atstāts Krivčenkovs, un viņš pārspēja Martinu Pruseku.

Minūti vēlāk viesi pirmo ieguva skaitlisko pārsvaru, izdarīja vairākus bīstamus metienus, taču izlīdzinājumu panākt neizdevās. Neveiksmīga bija arī otrā šāda izdevība pirmās trešdaļas vidū. Tiesa, arī Metallurg hokejisti Pruseka atzīstamās darbības dēļ divreiz neizmantoja savējās.

Otro trešdaļu rīdzinieki uzsāka ļoti aktīvi, ātri divreiz nopelnīja skaitlisko vairākumu, taču vairākas reizes mājiniekus izglāba vārtsargs Vjuhins.

Izturējuši mazākumā, Metallurg hokejisti uzreiz devās uzbrukumā, un ripa otro reizi atrada ceļu uz Pruseka vārtiem. Veiklākais vārtu priekšā izrādījās Višņakovs. Pēc videoieraksta noskatīšanās galvenais tiesnesis vārtu guvumu atzina – 0:2.

Spēle turpinājās ar nelielu Dinamo pārsvaru, ko četras minūtes līdz trešdaļas beigām, realizējot vairākumu, izdevās materializēt Ģirtam Ankipānam – 1:2. Otrā perioda izskaņā vairāk un bīstamāk uzbruka mājinieki.

Trešās trešdaļas sākumā iniciatīvu atkal uzņēmās dinamieši, un perioda lielākā daļa pagāja Metallurg aizsardzības zonā. Pēc Hosas raidījuma 46.minūtē ripa ielidoja Vjuhina vārtos, taču mirkli iepriekš tika izgrūzti Novokuzņeckas komandas vārti, un “gols” netika ieskaitīts.

Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām rīdziniekiem tomēr izdevās gūt “likumīgus” vārtus – Cipuļa metienu vārtu priekšā pielaboja Iguldens. Taču viesu prieki ilga tikai astoņas sekundes (!). Pavirši nospēlēts vidējā zonā, un vārtu priekšā izmanīgāks bija Stasjuks.

Par labāko spēlētāju Dinamo komandā tika atzīts Martins Pruseks.

Dinamo sastāvs: Pruseks, Ozoliņš – Kr.Rēdlihs, Iguldens – Sprukts – Cipulis, Svets – Sotnieks, Hosa – Petrovickis – Ankipāns, Galviņš – Laviņš, Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs, Džeriņš – Arnasons – Meija.

Paaugstinātas temperatūras dēļ spēlei nebija pieteikts Aleksandrs Ņiživijs.

Kontinentālā hokeja līga

Novokuzņeckas Metallurg – Rīgas Dinamo 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Vārti
: 4:26 Krivčenkovs (Višņakovs, Topoļs) – 1:0, 25:25 Višņakovs (Belovs, Topoļs) – 2:0, 34:05 Ankipāns (Hosa, vair.) – 2:1, 54:49 Iguldens (Cipulis) – 2:2, 54:57 Stasjuks (Dudarevs) – 3:2