Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Rīgas Dinamo hokejisti nenosargā uzvaru arī Ņižņekamskā

Ar zaudējumu 4:5 pēcspēles metienu sērijā pret Ņižņekamskas Ņeftehimik komandu četru spēļu izbraukuma sēriju KHL čempionātā pabeiguši Rīgas Dinamo hokejisti. Viņi izcīnīja punktus visos četros pēdējos mačos, svinēja divas uzvaras, taču Rietumu zonas turnīra tabulā joprojām saglabā devīto vietu. Nākamās sešas spēles rīdzinieki aizvadīs savā laukumā, pirmo no tām - pirmdien pret Hantimansijskas Jugra.

Rautakkalio: Trīs punkti bija mums gandrīz rokā, taču tos nepaņēmām

Lundmarkam pleca savainojums, no Dinamo fārmkluba izsaukts Upītis

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (2:3 pret Ņižņijnovgorodas Torpedo) Dinamo sastāvā notikusi tikai viena izmaiņa - Reķa vietā kopā ar Sotnieku vienā aizsargu pārī spēlē Laviņš.

Pēc diezgan haotiska un abpusējām kļūdām bagāta spēles sākuma rīdzinieki jau piektajā minūtē izvirzījās vadībā. Ripa pie mājinieku aizsardzības zonas zilās līnijas īsā brīdī vairākas reizes mainīja īpašniekus, līdz nonāca pie Fredrika Varja, kurš ar metienu "devītniekā" pārspēja Ņeftehimik somu vārtsargu Tarki - 1:0.

Mirkli vēlāk Gaļimova izgājienu viens pret vienu neitralizēja Holts, taču uzreiz pēc tam sekojušās reklāmas pauzes Dinamo guva otros vārtus. M.Rēdlihs acīgi pamanīja vārtu priekšā izslidojušo Sandi Ozoliņu - 2:0.

Labi iesākto pirmās trešdaļas otrajā pusē izbojāja četru noraidījumu virkne. Lieliska izdevība palielināt pārsvaru, turklāt skaitliskajā mazākumā, bija Spruktam. Taču ne izgājienu viens pret vienu, ne tam sekojušo soda metienu viņš nerealizēja, bet jau 15 sekundes vēlāk mājinieki vienu vārtus atguva.

Otrā perioda pirmā daļa jau pagāja ar diezgan ievērojamu Ņeftehimik hokejistu pārsvaru, tiesa, Holta sargātos vārtus viņi nopietni apdraudēja reti. Trešdaļas vidū rīdzinieki pirmo reizi ieguva skaitlisko vairākumu, un Miķelis Rēdlihs ar atkārtotu metienu no dažu metru attāluma atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Taču ātri vien Ņižņekamskas komanda sodīja viesus par kārtējo noraidījumu - 3:2.

Trešajā periodā abas komandas darbojās ļoti piesardzīgi, un vārtu gūšanas iespēju bija ļoti maz. Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām vienu no retajām izmantoja Rīgas Dinamo, sodot laukuma saimniekus par pasivitāti. Varjs pacīnījās par ripu pretinieku zonā un precīzi atspēlēja to Kristapam Sotniekam - 4:2. Un arī šoreiz divu vārtu pārsvars noturējās ļoti īsu laiku - Holtu otro reizi spēlē pārspēja Jegors Milovzorovs.

Pamatlaika pēdējās minūtes jau aizritēja daudz aktīvākā un interesantā spēlē. Diemžēl, tāpat kā iepriekšējā mačā pret Torpedo, rīdziniekiem minimālo pārsvaru neizdevās nosargāt - priekšpēdējā minūtē Maksims Pestuško panāca neizšķirtu 4:4.

Pagarinājumā iespējas gūt uzvaras vārtus bija abām komandām (vairāk gan viesiem), tomēr uzvarētāju noteikšanu nācās atlikt līdz pēcspēles metienu sērijai.

Otro reizi pēc kārtas pirms "bullīšiem" Holtu vārtos nomainīja Jučers. Diemžēl viņš nebija glābējs - mājinieki trīsreiz pēc kārtas raidīja ripu vārtos (1:3) un sagādāja rīdziniekiem ceturto zaudējumu pēcspēles metienu sērijās šosezon.

KHL čempionāts

Ņižņekamskas Ņeftehimik - Rīgas Dinamo 5:4 (1:2, 1:1, 2:1, 0:0, 1:0)
Vārti: 4:43 Varjs (Cipulis, Lundmarks) - 0:1, 6:48 Ozoliņš (J.Rēdlihs, M.Rēdlihs) - 0:2, 12:58 Belovs (Cibaks, Pestuško, vair.) - 1:2, 31:20 M.Rēdlihs (Kr.Rēdlihs, Karsums, vair.) - 1:3, 32:19 Milovzorovs (Koroļovs, Arhipovs, vair.) - 2:3, 51:52 Sotnieks (Varjs) - 2:4, 53:06 Milovzorovs (Savins, Arhipovs) - 3:4, 58:29 Pestuško (Mantila) - 4:4, 65:00 Pestuško (pēcsp.met.) - 5:4
Metieni: 29 - 27
Nerealizēts soda met.: Sprukts (13.min.)
Soda min.: 6 - 12 (J.Rēdlihs, Štāls, Luseniuss, Meija, Sprukts, Ozoliņš pa 2)
Iemetieni: 31 - 26
Dinamo: Holts, Kr.Rēdlihs – Galviņš, M.Rēdlihs – Sprukts – Karsums, Ozoliņš - J.Rēdlihs, Cipulis – Varjs – Lundmarks, Laviņš - Sotnieks, Bukarts - Šindels - Meija, Cibuļskis, Podziņš - Luseniuss - Štāls

Jauni kopvērtējuma uzvarētāji Stirnu buka 11. sezonā

Populārā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” 11. sezonas gala iznākums bija ļoti interesants, jo kopvērtējumā gandrīz visās galvenajās distancēs - GARMIN Lūsis”, “VENDEN Stirnu buks” un “KARTE...