Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Rīgas Dinamo hokejistiem trešā vieta Latvijas dzelzceļa kausa izcīņā

Rīgas Dinamo hokejisti, ar 4:2 uzvarot Minskas Dinamo komandu, izcīnījuši trešo vietu Latvijas dzelzceļa kausa izcīņā. Gatavošanos Kontinentālās hokeja līgas jaunajai sezonai rīdzinieki turpinās nākamnedēļ, piedaloties pārbaudes turnīrā Doņeckā.

Rautakallio: Komandas uzņemtais virziens ir pareizs

Rīgas Dinamo sastāvā šajā mačā nespēlēja aizsargs Jēkabs Rēdlihs, kurš dienu iepriekš cīņā pret Lapēnrantas SaiPa guva nelielu ribu sasitumu. Nebija arī uzbrucēju Roberta Bukarta un Aināra Podziņa, kuri kopā HK Rīga devušies uz Pasaules kausa izcīņas turnīru Omskā.

Pirmā trešdaļa aizritēja ar diezgan lielu rīdzinieku pārsvaru, un loģiski, ka laukuma saimnieki panāca divu vārtu pārsvaru (reālu iespēju iemest vēl gan bija pietiekoši).

Septītajā minūtē, kritienā iebakstot ripu no vārtiem izslidojušā Minskas kluba vārtsarga Lalanda cietoksnī, rezultātu atklāja Mārtiņš Karsums. Bet četrarpus minūtes līdz pārtraukumam Miķelis Rēdlihs pārtvera ripu uz pretinieku zonas zilās līnijas un eleganti apspēlēja Minskas Dinamo vārtu vīru.

Otrajā periodā joņošana uz ledus nedaudz pierima, un vārtu gūšanas situāciju bija krietni mazāk. Vienu no tām, trešo reizi realizējot skaitlisko vairākumu, pēdējā minūtē izmantoja Rīgas Dinamo jaunpienācējs Džemijs Lundmarks. Jau sēžot uz ledus, viņš pamanījās iestumt ripu sava tautieša Lalanda vārtos.

Trešās trešdaļas sākumā Minskas kluba aizsargs Lukašs Krajīčeks ar patālu metienu pārspēja Krisu Holtu. Vēl kādu brīdi viesi saglabāja iniciatīvu, taču perioda vidū pēc lieliskas Melina piespēles Oskars Cibuļskis, pieslēdzoties uzbrukumam, atjaunoja triju vārtu pārsvaru.

Līdz pamatlaika beigām minskiešiem izdevās vienus vārtus atgūt.

Jau ziņots, ka par Latvijas dzelzceļa kausa ieguvējiem otro gadu pēc kārtas kļuva Kārļa Skrastiņa pārstāvētais Jaroslavļas Lokomotiv klubs, kas finālā ar 3:0 pārspēja Ņižņekamskas Ņeftehimik. Mačā par piekto vietu Mitišču Atlant ar 3:1 uzvarēja Lapēnrantas SaiPa komandu ar Robertu Jekimovu sastāvā.

Par mača labāko spēlētāju Rīgas Dinamo sastāvā atzina Krisu Holtu, bet turnīra labākā uzbrucēja balva tika Miķelim Rēdliham.

LDz kauss, par 3.vietu

Rīgas Dinamo – Minskas Dinamo 4:2 (2:0, 1:0,  1:2)
Vārti
: 6:01 Karsums (Sprukts, Ankipāns, vair.) – 1:0, 15:36 M.Rēdlihs (vair.) – 2:0, 39:46 Lundmarks (Ankipāns, Reķis, vair.) – 3:0, 41:48 Krajīčeks (Pivko, Laine) – 3:1, 49:28 Cibuļskis (Melins, Džeriņš) – 4:1, 52:24 Laine (Pivko) – 4:2
Dinamo: Holts, Reķis – Galviņš, Ņiživijs – Vargs – M.Rēdlihs, Kr.Rēdlihs – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Laviņš – Cibuļskis, Melins – Džeriņš – Meija, Štāls – Luseniuss – Cipulis, Andersons, Lundmarks