Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Rīgas Dinamo Mitiščos atspēlē četru vārtu deficītu un uzvar

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē viesos papildlaikā ar 6:5 (0:3, 1:1, 4:1, 1:0) uzvarēja Mitišču Atlant vienību, kaut cīņas gaitā zaudēja ar 0:4.KHL Rietumu zonas turnīra tabulā rīdzinieki ieņem astoto vietu (69 p.).Sestdien Minskā notiks KHL Zvaigžņu spēle, kurā no Dinamo piedalīsies Sandis Ozoliņš un Marsels Hosa. Savukārt nākamo KHL čempionāta spēli rīdzinieki aizvadīs pirmdien, kad savā laukumā uzņems Minskas Dinamo.

Spēli komandas iesāka visai ātrā tempā, un jau dažu pirmo minūšu laikā bīstamas situācijas izveidojās gan pie mājinieku, gan viesu vārtiem. Līdz metienam gan nonāca reti, jo uzmanīgi darbojās abu komandu aizsardzības spēlētāji.

Liktenīgs Dinamo hokejistiem izrādījās Hosas noraidījums 9.minūtē. Divas soda minūtes jau bija gandrīz beigušās, kad ar ļoti precīzu metienu Masaļaska sargātajos vārtos ripu ieraidīja Mozjakins – 0:1.

Tūliņ pēc tam tikai pārliktnis glāba rīdziniekus pēc Kvašas metiena, bet Iguldena noraidījums dinamiešiem maksāja otros zaudētos vārtus. Masaļska vārtu priekšā veiklāks bija čehs Bulis, un 13.minūtē jau 0:2.

Tuvojoties pirmās trešdaļas beigām, viesi aktivizējās uzbrukumā, taču zaudēja trešos vārtus. Atlant hokejisti Dinamo zonā izspēlēja skaistu kombināciju, ko Kvaša pabeidza ar metienu no asa leņķa. Jau ceturto spēli pēc kārtas rīdzinieki pirmajā periodā nonāca zaudētājos ar triju vārtu starpību.

Neko labu nesolīja arī otrās trešdaļas sākums. Iespēja uzspēlēt skaitliskajā vairākumā palika neizmanota, bet piektajā minūtē ripa ceturto reizi ielidoja Masaļska vārtos. Neviena netraucēts, precīzo metienu izdarīja aizsargs Zubarevs.

Nevainojami spēlējošo Atlant vārtsargu Lašaku – gan ar veiksmes palīdzību – 32.minūtē beidzot izdevās pārspēt Karsumam. Viņa metiens rikošetā no mājinieku aizsarga slidas ielidoja vārtos – 1:4.

Spēle izlīdzinājās, un vismaz pēc izdarītajiem metieniem Dinamo hokejisti jau bija labāki par saviem sāncenšiem (pirmajā trešdaļā 3:12, otrajā 15:7). Uz vairāku Mitišču komandas spēlētāju noraidījumu rēķina ripa pārsvarā bija mājinieku aizsardzības zonā, taču līdz trešdaļas beigām pārsvaru realizēt neizdevās.

Trešā perioda pašā sākumā dinamieši vēlreiz ieguva skaitlisko vairākumu un šoreiz to realizēja. Ozoliņš pēc pauzes izdarīja ideālu piespēli neviena netraucētajam Hosam, kurš ieslidināja ripu tukšajā stūri, gūstot 30.vārtus sezonā – 2:4.

Bet jau 55 sekundes vēlāk rezultāts kļuva pavisam cerīgs – 3:4. Pēc Sprukta acīgas piespēles netverami meta Arnasons.

Tūdaļ pēc tam nepilnas minūtes laikā uz sodīto spēlētāju soliņu nācās slidot Cibuļskim un Hosam, tomēr trijatā savu vārtu drošību rīdziniekiem izdevās nosargāt. Bet trešdaļas vidū Dinamo panāca izlīdzinājumu – spēlējot piecatā pret četriem, pēc Dārziņa piespēles no aizvārtes ceturtos vārtus guva M.Rēdlihs.

Rīdzinieki turpināja uzbrukt, un pavisam īsā laikā Lašaks vairākas reizes izglāba savu komandu no piekto vārtu zaudējuma. Bet septiņarpus minūtes glābejs nebija arī viņš. Vēlreiz izcila asistenta reputāciju attaisnoja Ozoliņš, un Bukarts aukstasinīgi apspēlēja slovāku vārtsargu – 5:4.

Dinamo prieki gan nebija gari. Spēlējot mazākumā, viesi izmantoja Laviņa kļūdu uz zilās līnijas, aizslidoja pretuzbrukumā, un Landrī atjaunoja līdzsvaru.

Līdz pamatlaika beigām iespējas panākt uzvaru bija abām komandām, taču rezultāts nemainījās.

Pagarinājuma otrajā minūtē divminūšu sodu izpelnījās Galviņš, taču, lai arī ar lielām pūlēm, mazākumā izdevās izturēt. Ritēja jau papildlaika pēdējā minūte, kad ar teicamu sologājienu spēlei punktu pielika ceturtdienas gaviļnieks Lauris Dārziņš.

Kontinentālā hokeja līga

Mitišču Atlant – Rīgas Dinamo 5:6 (3:0, 1:1, 4:1, 0:1)
Vārti:
10:10 Mozjakins (Jepančincevs, vair.) – 1:0, 12:16 Bulis (Mozjakins, Bikovs) – 2:0, 16:36 Kvaša (Žerdevs, Sjomins) – 3:0, 24:30 Zubarevs (Mozjakins, Bulis) – 4:0, 31:23 Karsums (Sprukts, Kr.Rēdlihs) – 4:1, 41:07 Hosa (Ozoliņš, vair.) – 4:2, 42:02 Arnasons (Sprukts) – 4:3, 48:32 M.Rēdlihs (Dārziņš, Karija) – 4:4, 52:44 Bukarts (Ozoliņš, Hosa) – 5:4, 53:25 Landri (Semjonovs, maz.) – 5:5, 64:25 Dārziņš – 5:6

Metieni: 33 – 28
Soda min.: 14 – 12
Dinamo: Masaļskis, Kr.Rēdlihs – Sotnieks, Cipulis – Sprukts – Karsums, Ozoliņš – Sorokins, Ņiživijs – Iguldens – Hosa, Laviņš – Galviņš, M.Rēdlihs – Karija – Dārziņš, Cibuļskis, Arnasons – Petrovickis – Bukarts.