Piektdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Rīgas Dinamo papildlaikā pieveic Avangard

Rīgas Dinamo hokejisti piektdien izcīnīja nozīmīgu uzvaru Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) čempionāta spēlē, savā laukumā pagarinājumā ar 5:4 pārspējot Omskas Avangard. Pēc šīs spēles rīdzinieki pakāpās kopvērtējumā uz 12.vietu.

Jau spēles trešajā minūtē mājiniekiem izdevās atklāt rezultātu. Mets Elisons uzvarēja ripas iemetienā pie Avangard vienības vārtiem, ripu piespēlēja Marselam Hosam, kurš izdarīja zibenīgu metienu un precīzi ieraidīja ripu viesu vārtu augšējā stūrī.

Turpinājumā ritēja dinamiska cīņa, abas komandas izveidoja pa dažiem bīstamiem uzbrukumiem, taču rezultāts mainījās tikai perioda otrajā pusē. Vairākumā ļoti labi atkal nospēlēja triecienmaiņa: pēc Hosas un Elisona piespēlēm metienu no šaura leņķa izdarīja Marks Hartigans. Viņa mestā ripa, kura bija domāta kā iespēle gar vārtiem, trāpīja pa Avangard aizsarga nūju un ielidoja vārtos.

Taču rīdziniekiem prieki bija īsi. Jau pēc 48 sekundēm viesi pārtvēra ripu laukuma vidusdaļā un Volkovs trieca ripu Martina Pruseka sargātajos vārtos.

Perioda izskaņā rīdzinieki vēlreiz nonāca skaitliskajā vairākumā un otro reizi šajā spēlē to izmantoja. Ja pirmajā reizē vairākuma izspēlē vajadzēja tikai 28 sekundes līdz vārtu guvumam, tad šoreiz 20 sekunžu laikā tika pārspēts pretinieku vārtsargs. Labu tālmetienu izdarīja Krišjānis Rēdlihs, vārtu priekšā labi nospēlēja Ģirts Ankipāns, aizsedzot vārtsargam skatu - 3:1!

Otrajā periodā viesiem izdevās panākt izlīdzinājumu. Pusotras minūtes laikā Avangard divas reizes sarugtināja mājiniekus, izmantojot nelielas paviršības laukuma saimnieku spēlē.

Pēdējā periodā viesiem izdevās gūt trešos vārtus pēc kārtas, kad ļoti labi uzbrukuma smailē noslēpēja Vjačeslavs Belovs un pirmo reizi spēlē izvirzīja vadībā Avangard vienību.

Ar lielu centību rīdzinieki panāca izlīdzinājumu pamatlaika pašās beigās, kad ar skaistu metienu vārtus guva Kristaps Sotnieks.

Papildlaikā uzvaras vārtus guva rīdzinieki trešajā minūtē. Spēlējot vairākumā, labu saspēli izpildīja leģionāri Vestkots un Elisons, ar skaistu metienu vārtus guva Hartigans.

Par labāko spēlētāju Rīgas Dinamo rindās atzina Kristapu Sotnieku.

x x x

KHL spēle

Rīgas Dinamo 5:4 Avangard
(3:1, 0:2, 1:1)

Vārtu guvēji: Hosa (Elisons) - 1:0 (2:52), Hartigans (Elisons, Hosa) - 2:0 (15:39, vair.), Volkovs (Vlasenkovs, Kurjanovs) - 2:1 (16:27), Kr.Rēdlihs (Cipulis) - 3:1 (18:27, vair.), Kurjanovs (Popovs) - 3:2 (34:53), Pestunovs (Jāgrs) - 3:3 (36:28), Belovs (Klepišs, Jāgrs) - 3:4 (50:59, vair.), Sotnieks (Bērziņš) - 4:4 (58:59), Hartigans (Vestkots, Elisons) - 5:4 (62:42, vair.).

Noraidījumi: 12 - 12

Vārtsargi: Martins Pruseks - Ādams Svoboda