Sestdiena, 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta

Rīgas Dinamo zaudējums Magņitogorskā

Rīgas Dinamo hokejisti ceturtdien zaudēja Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) čempionāta spēlē, Magņitogorskā ar 3:5 (2:0, 0:3, 1:2) piekāpjoties vietējam Metallurg klubam.

Spēles trešās minūtes vidū rīdzinieki jau otro reizi bija skaitliskajā vairākumā. Vārtu priekšā piespēli mēģināja izdarīt Aleksandrs Ņiživijs, taču ripa trāpīja aizsargam pa slidu un ielidoja Metallurg vārtos.

14.minūtē rīdzinieki vēlreiz izmantoja skaitlisko vairākumu. Vārtsargs Iļja Proskurjakovs atvairīja divus sarežģītus metienus, pie vārtiem ripu izcīnīja Ģirts Ankipāns, apgriezās un ieslidināja ripu starp vārtsarga kājsargiem.

Otrā perioda sākumā noraidījumu nopelnīja Armands Bērziņš. Metallurg hokejisti metās enerģiskos uzbrukumos un vienā no epizodēm guva vārtus. Martins Pruseks atvairīja pirmo metienu, taču ripa atlēca pie Nikolaja Zavaruhina, kurš to raidīja vārtos.

Jau nepilnu minūti vēlāk Miķelis Rēdlihs pie Metallurg vārtiem iesita ar nūju pretiniekam pa galvu, taču tiesneši spēli neapturēja. Rīgas Dinamo turpināja uzbrukumu un Lauris Dārziņš guva vārtus. Pretinieki protestēja, tiesnesis skatījās video. Rezultātā vārtu guvums netika ieskaitīts, bet Miķelis Rēdlihs saņēma noraidījumu līdz spēles beigām.

Piecu minūšu vairākumu Metallurg izmantoja pilnībā, šajā laikā gūstot divus vārtus. Vispirms 30.minūtes izskaņā ripu vārtu tuvējā stūrī ieraidīja Igors Mirnovs, bet minūti un septiņas sekundes vēlāk vārtus guva Jaroslavs Kudrna.

Tādējādi trīs vārtus Metallurg guva četru minūšu un 38 sekunžu laikā.

Rīdziniekiem izdevās panākt neizšķirtu desmit minūtes un divas sekundes pirms pamatlaika beigām. Marks Hartigans pēc viltīgas pauzes izdarīja netveramu ripas metienu vārtus tuvējā augšējā stūrī.

Taču rīdzinieku pieki bija īsi. 43 sekundes pagāja un mājinieki atkal izvirzījās vadībā. Deniss Platonovs lielā ātrumā apslidoja vārtus un ieslidināja ripu starp Pruseka kājsargiem.

Cerības uz neizšķirtu izplēnēja četras minūtes un 42 sekundes pirms spēles beigām, kad pavirši savu vārtu priekšā nospēlēja Štāls, ļaujot Jaroslavam Kudrnam saņemt piespēli gar vārtiem un ieraidīt ripu vārtos.

x x x

KHL spēle

Magņitogorskas Metallurg 5:3 Rīgas Dinamo
(0:2, 3:0, 2:1)

Vārtu guvēji: Ņiživijs - 0:1 (2:36, vair.), Ankipāns (Novāks) - 0:2 (13:55, vair.), Zavaruhins (Selujanovs) - 1:2 (26:20, vair.), Mirnovs (Čistovs) - 2:2 (29:51, vair.), Kudrna (Rolineks) - 3:2 (30:58, vair.), Hartigans - 3:3 (49:58, vair.), Platonovs (Buļins) - 4:3 (51:41), Kudrna (Rolineks, Simakovs) - 5:3 (55:18).

Soda minūtes: 12 - 33 (M.Rēdliham 5+20)

Metienu attiecība: 26 - 13

Vārtsargi: Iļja Proskurjakovs - Martins Pruseks