Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Rīgas Dinamo zaudējumu sērija sasniedz sešas spēles

Rīgas Dinamo hokejisti piektdien Čerepovecā piedzīvojuši kārtējo zaudējumu KHL čempionātā - 2:4 pret vietējo Severstaļ komandu, kurā par vārtsargu treneri strādā Pēteris Skudra. Dinamieši šosezon zaudējuši astoņas no līdzšinējām deviņām spēlēm, tajā skaitā sešās pēdējās, un saglabā pēdējo vietu KHL turnīra tabulā. Četru izbraukuma spēļu sēriju rīdzinieki pabeigs svētdien Čehovā pret Vitjaz komandu.
Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (0:3 pret Maskavas Spartak) Dinamo sastāvā notikušas būtiskas izmaiņas. Vārtus jau no pirmajām minūtēm sargā Māris Jučers. Aizsardzībā nemainīgs palicis tikai Ozoliņa – Cibuļska pāris. Sastāvā atgriezies Kr.Rēdlihs, kurš spēlē kopā ar Galviņu, Sotnieks ir vienā pārī ar J.Rēdlihu, bet kā septītais aizsargs mačam pieteikts Laviņš.

Treneri ir pamainījuši pilnīgi visus uzbrucēju trijniekus. Pirmajā maiņā kopā ar Ņiživiju un Varju spēlē Cipulis, otrajā virknējumā pie Sprukta un Karsuma - M.Rēdlihs, trešajā maiņā pie Luseniusa un Bukarta - Melins, bet ceturtajā kopā ar Štālu un Podziņu ir Lundmarks.

Cīņas sākumā abas komandas uzmanīgi spēlēja aizsardzībā, tāpēc metienu pa vārtiem bija pamaz. Vienu no retajām iespējām septītajā minūtē izmantoja mājinieki. Jučers pēc patāla metiena nenofiksēja ripu ķērājcimdā, bet Cibuļskis nepatraucēja Lehtonenam to ielabot vārtos - 0:1.

Jau dažas minūtes vēlāk Severstaļ pārsvaru dubultoja. Laukuma saimnieku otrā maiņa kā pa notīm apspēlēja Dinamo aizsardzību, un Ketovs ieslidināja ripu starp rīdzinieku vārtsarga kājsargiem - 0:2.

Tikai pēdējās 6 - 7 minūtēs Dinamo hokejistiem izdevās pārņemt iniciatīvu un vairākas reizes traucēt līdz tam gandrīz bez darba palikušo Čerepovecas komandas vārtsargu Košečkinu. Trešdaļas priekšpēdējā minūtē viesiem vienus vārtus izdevās atspēlēt. M.Rēdlihs ar piespēli izvirzīja Spruktu vienatnē pret mājinieku vārtsargu - 1:2.

Otrās trešdaļas pašā sākumā, spēlējot skaitliskā vairākumā, vēl viena Miķeļa un Jāņa sadarbība gandrīz vainagojās ar otro vārtu guvumu, diemžēl Sprukts no tuvas distances trāpīja pa stabiņu. Perioda lielākā daļa pagāja ar izteiktu Rīgas Dinamo pārsvaru (metienu attiecība 20:9), diemžēl uzbrukumiem pietrūka precizitātes. Tiesa, pāris reižu pēc mājinieku pretuzbrukumiem komandu glābt nācās Jučeram.

Trešajā trešdaļā aina laukumā būtiski nemainījās. Vairāk uzbruka viesi, bet mājinieki atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Diemžēl precizitātes un veiksmes trūkums noslēguma fāzē Dinamo pievīla arī šoreiz.

Nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām kārtējā pretuzbrukumā Lehtonens panāca 3:1 Severstaļ labā. Tūlīt pēc tam gan Roberts Bukarts atkal samazināja starpību līdz minimumam, taču risks nomainīt Jučeru pret sesto laukuma spēlētāju neattaisnojās - ripa ielidoja tukšos rīdzinieku vārtos.

Pēdējās piecās spēlēs Rīgas Dinamo hokejisti guvuši tikai četrus vārtus.

KHL čempionāts

Čerepovecas Severstaļ - Rīgas Dinamo 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Vārti: 6:21 Lehtonens (Kiseļevičs, Stoļarovs) - 1:0, 9:42 Ketovs (Straka, Šipačovs) - 2:0, 18:19 Sprukts (M.Rēdlihs) - 2:1, 57:17 Lehtonens (Stoļarovs, Cvetkovs) - 3:1, 57:53 Bukarts (Galviņš) - 3:2, 59:55 Šipačovs (Straka, tukšos vārtos) - 4:2
Metieni: 34 - 44
Soda min.: 14 - 2 (Ozoliņš)
Iemetieni: 37 - 26
Dinamo: Jučers, Ozoliņš - Cibuļskis, Ņiživijs – Varjs – Cipulis, Kr.Rēdlihs – Galviņš, Karsums – Sprukts – M.Rēdlihs, J.Rēdlihs - Sotnieks, Bukarts - Luseniuss - Melins, Laviņš, Podziņš - Lundmarks - Štāls.