Rīgā +20 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Spruktam, Rēdliham un Jaroslavļas Lokomotiv sezona turpinās

Latvijas hokeja izlases uzbrucēju Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvētā Jaroslavļas Lokomotiv komanda otrdien pārpildītajā Arena-2000 ar rezultātu 3:2  (0:0; 1:2; 1:0; 1:0) papildlaikā uzveica Prāgas Lev, samazinot deficītu KHL Rietumu konferences finālsērijā līdz 1-3.

Pirmais periods aizritēja ar Lokomotiv pārsvaru, tomēr vārtus mājiniekiem neizdevās gūt jau ceturto trešdaļu pēc kārtas šajā sērijā, kopā 200 minūtēs tikai viena iemesta ripa. Perioda gaitā katra no komandām neizmantoja pa vienam skaitliskajam vairākumam.

Otrās trešdaļas ievadā Lokomotiv turpināja aktīvi uzbrukt, tomēr Lev arī ceturtajā spēlē vārtus guva pirmie - mača 25.minūtē Jirži Novotnijs pārspēja Kērtisu Senfordu, panākot 1:0 viesu labā. Turpmākajās minūtēs Jaroslavļas hokejisti bija ļoti tuvu izlīdzinājumam, turklāt, perioda vidū ieguva skaitlisko vairākumu. To realizēt neizdevās, vēl vairāk - mājinieki pat nokļuva mazākumā, tomēr tieši šajā brīdī pirmās maiņas aizsargs Jegors Jakovļevs ātrā pretuzbrukumā rezultātu izlīdzināja. Trīs minūtes pirms perioda beigām strīdīgu noraidījumu izpelnījās mājinieku līderis Sergejs Plotņikovs. Vairākumā Lev izmantoja Lokomotiv lēno pārēju aizsardzībā, izspēlējot ripu Natanam Oistrīkam - 2:1. Tas nozīmēja, ka, lai pagarinātu sezonu, Lokomotiv šovakar jāgūst vēl vismaz divas ripas.

Trešais periods sākās ar diviem Lev noraidījumiem dažu minūšu laikā, bet abos gadījumos Lokomotiv iespējas izmantot neprata. Turpinājumā Čehijas klubs droši kontrolēja spēli, īsti nedodot iespējas mājiniekiem atspēlēties. Tomēr sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Peteri Vehanens bija bezspēcīgs pēc Sergeja Koņkova metiena un atkal neizšķirts. Taču divas minūtes pirms pamatlaika beigām pavisam nelaikā divminūšu noraidījums Rēdliham, kuru Lokomotiv tomēr izturēja un sekoja pirmais papildlaiks šaja sērijā.

Pirmajās papildu 20 minūtēs mājiniekiem bija pat vairākas teicamas iespējas izraut uzvaru, viena no tām arī Rēdliham, tomēr veiksme bija Lev pusē. Tomēr Lokomotiv prata noslēgt spēli savā labā vēl pirmajā papildlaikā - nieka 30 sekundes pirms tā beigām Plotņikova metiens bija precīzs.

Rēdlihs spēli aizvadīja otrajā uzbrucēju virknējumā, laukumā pavadot 16:22 minūtēs. Latvieša kontā trīs metieni, viens spēka paņēmiens un divminūšu noraidījums. Sprukts ceturtajā maiņā uz ledus izgāja vien divās nomaiņās (1:50).

Iepriekš Lev savā laukumā bija pārāki ar 3:0 un 2:1, bet trešajā mačā svētdien uzveica Jaroslavļu viesos ar 3:0.

Iepriekš Gagarina kausa izcīņas pirmajās divās kārtās Lokomotiv, kuri play-off kvalificējās tikai pēdējās regulārā turnīra spēlēs, sagādāja īstu sensāciju, no tālākās cīņas izslēdzot čempionus Maskavas Dinamo un vareno Sanktpēterburgas SKA. Tikmēr Lev uzveica krietni vien pieticīgākās Zagrebas Medveščak un Doņeckas Donbass komandas.

Tikmēr Austrumu konferences finālā Magņitogorskas Metallurg komanda ar 2-1 ir vadībā pret Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas Salavat Julaev. Sērijas ceturtā spēle trešdien Ufā.