Rīgā +3 °C
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Tampa iemet astoņas ripas Islanders vārtos, nonākt soļa attālumā no Stenlija kausa fināla

Tampabejas Lightning pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa pusfināla piektajā spēlē Ņujorkas Islanders vārtos iemeta astoņas ripas, izcīnot savu trešo uzvaru sērijā.

Čempione "Lightning" mājās ar 8:0 (3:0, 3:0, 2:0) sagrāva "Islanders" un sērijā līdz četrām uzvarām ieguva vadību 3-2.

Jau spēles 45.sekundē mājiniekus vadībā izvirzīja kapteinis Stīvens Stemkoss. Janni Gords 12.minūtē pārsvaru dubultoja, bet Aleks Kilorns 3:0 panāca četras ar pusi minūtes līdz trešdaļas beigām.

Otrā perioda sestajā minūtē Stemkoss no iemetiena apļa ar spēcīgu metienu realizēja skaitlisko vairākumu, Ondržejs Palāts "Lightning" piektos vārtus guva desmit minūtes vēlāk, bet vēl vienu vairākumu mača 38.minūtē no vārtu priekšas realizēja Kilorns.

Vēl pa vārtiem trešajā periodā guva Lūks Šens un Breidens Points, "Lightning" sērijas piektajā spēlē svinot graujošu panākumu.

Stemkoss un Kilorns izcēlās ar 2+1, bet trīs rezultatīvas piespēles Ņikitam Kučerovam.

Vārtsargs Andrejs Vasiļevskis šajā mačā atvairīja 21 metienu. Viņa tautieši Iļja Sorokins un Semjons Varlamovs tvēra attiecīgi 21 no 26 un 13 no 16 raidījumiem.

Spēli "Amalie Arena" klātienē vēroja 14 700 līdzjutēju.

Points vārtus guvis jau astoņās "play-off" spēlēs pēc kārtas un ar 13 "goliem" ir labākais snaiperis izslēgšanas turnīrā.

"Islanders" šajā sērijā, visticamāk, vairs nevarēs palīdzēt Metjū Barzals, kurš otrajā periodā ar nūju iedunkāja Janu Rutu, kā rezultātā viņam piešķirta spēles diskvalifikācija.

Sērijas sestā un, iespējams, noslēdzošā spēle paredzēta trešdien. Ja sērijā būs nepieciešama septītā spēle, tā tiks aizvadīta piektdien.

Zīmīgi, ka "Lightning" četrās iepriekš aizvadītajās spēlēs "Islanders" vārtos bija iemetusi vien deviņas ripas, kamēr otrdien izdevās gūt astoņus.

Otrā pusfināla sērijā Vegasas "Golden Knights" spēlē neizšķirti 2-2 ar Monreālas "Canadiens".

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā vienības katra izspēlēja 56 dueļus.