Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo, noslēdzot jaunās sezonas pirmo izbraukuma spēļu sēriju, trešdien ar 2:5 (1:2, 1:0, 0:3) piekāpās Krievijas klubam Hantimansijskas Jugra. Izšķirošais spēlē izrādījās 3.periods, kurā mājinieki Jakuba Sedlāčeka vārtos sameta trīs bezatbildes ripas, divas no tām vairākumā. Jugra tādējādi pārtrauca četru zaudējumu sēriju, bet rīdzinieki piedzīvoja neveiksmi jau trešajā spēlē pēc kārtas.

Divus vārtus uzvarētājiem guva čehs Lukašs Kašpars, bet pa reizei izcēlās Artjoms Buļjanskis, Andrejs Čibisovs un Aleksejs Pepeļajevs. Rīdziniekiem tikmēr ar precīziem metieniem atzīmējās Kristaps Sotnieks un Andris Džeriņš. Ar septiņos mačos izcīnītiem astoņiem punktiem rīdzinieki noslīdējuši uz 10.vietu Rietumu konferences kopvērtējumā.

Rīdzinieku vārtsargu Edgaru Masaļski Jugra pārspēja jau savā pirmajā uzbrukumā, spēles 44.sekundē izceļoties Artjomam Buļjanskim. Dinamo centās ātri atgūt zaudēto, pie labākās izdevības 6.minūtē tiekot Pjotram Ščastļivijam - tiesa, neviens no abiem viņa raidījumiem mērķi nesasniedza. Vēl vairāk - pēc rīdzinieku kļūdām pie saviem vārtiem pie teicamas iespējas tika Andrejs Čibisovs, atbruņojot Ščastļiviju un cauršaujot Masaļski vārtu tuvājā stūrī. Pēc šāda pavērsiena Artis Ābols pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, Masaļska vietā laukumā sūtot šosezon pārliecinošāk spēlējošo čehu Jakubu Sedlāčeku. Uzreiz pēc šīs epizodes pie pirmā vairākuma mačā tika Dinamo, taču Mihailu Birjukovu pārspēt neizdevās. Toties tas notika dažas minūtes vēlāk pēc Milana Jurčinas metiena, kad Kristaps Sotnieks mainīja ripas lidojuma virzienu - krievu vārtsargs bija bezspēcīgs. Turpinājumā iniciatīva jau pārgāja rīdzinieku pusē, ko nedaudz piebremzēja pirmais noraidījums Dinamo sastāvā - arī mājiniekiem vārtus vairākumā gūt neizdevās. Perioda pēdējās minūtēs rezultāts vairs nemainījās, mājiniekiem saglabājot minimālu pārsvaru.

Otrā perioda sākumā Sedlāčeks glāba komandu pēc mājinieku metiena no ļoti tuvas distances, vēl nedaudz vēlāk ripa trāpīja pa čeha sargāto vārtu konstrukciju. Tikmēr rīdziniekiem nāca palīgā pretinieki - pēc rupja pārkāpuma pret Miķeli Rēdlihu Dinamo ieguva četras minūtes (noraidījums 2+2) vairākumā. Lai kā centās Dinamo vairākuma brigādes, pārspēt Birjukovu neizdevās arī šajā mēģinājumā, pie labākās iespējas tiekot Oskaram Cibuļskim. Toties vēlreiz izdevās gūt vārtus neilgi pēc neizmantota vairākuma - saņēmis teicamu Indraša piespēli no aizvārtes, Andris Džeriņš neatstāja Birjukovam nekādas izredzes un 2:2! Intriga pēdējām 20 minūtēm pamatlaikā.

Trešo periodu ar noraidījumu sāka dinamieši, ko nekavējoties izmantoja laukuma saimnieki Jugra - pēc aizsarga Alekseja Pepeļajeva šķīliena vairākumā Sedlāčeks pirmo reizi mačā glābt nespēja. Tūdaļ pats čehs kapitulēja vēlreiz, kad izgājienā pret viņu ar metienu virs pleca pārspēja tautietis Lukašs Kašpars. Trešos periodus šosezon teicami aizvadošā Jugra komanda neapstājās, tūdaļ sarūgtinot Dinamo vēlreiz - vairākumā savus otros vārtus mačā guva Kašpars. Rīdziniekiem jau nākamajā epizodē radās iespēja defocītu samazināt, tomēr Lauris Dārziņš nespēja realizēt piešķirto soda metienu. Atlikušajā laikā spēlē nekas kardināli nemainījās - visi Dinamo centieni atdūrās viesu aizsardzības bastionos, bet Jugra droši nosargāja trīs ripu pārsvaru.

Sezonas pirmajā izbraukumā dinamieši uzvarēja tikai pirmajā no četriem mačiem, pēc tam zaudējot trīs spēlēs pēc kārtas. Turpinājumā no 23.septembra rīdzinieki aizvadīs trīs spēles savā laukumā. Pirmā no tām ar Mitišču Atlant.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 19.septembris. Hantimansijska, Arena Jugra.

Hantimansijskas Jugra - Rīgas Dinamo 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Vārti: 0:44 Buļjanskis 1:0; 8:50 Čibisovs (Sitņikovs) 2:0; 12:36 Sotnieks (Jurčina, Indrašis) 2:1; 35:42 Džeriņš (Indrašis, Bukarts) 2:2; 40:53 Pepeļajevs (Sergejevs, Sitņikovs, vair.) 3:2; 42:52 Kašpars (Sergejevs, Pepeļajevs) 4:2; 44:58 Kašpars (Rajala, Sokolovs, vair.) 5:2;

Vārtsargi: Mihails Birjukovs - Edgars Masaļskis (līdz 8:50, no 8:50 Jakubs Sedlāčeks)

Metieni: 25-34

Soda minūtes: 8-10

Kā zināms, jauno sezonu Dinamo sāka ar trim spēlēm savā laukumā, izcīnot vienu uzvaru pār Minskas Dinamo, bet piekāpjoties latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētajai Jaroslavļas Lokomotiv un līgas debitantei Soči.

Vēlāk komanda sāka izbraukuma spēļu sēriju, kurā pirmajā cīņā sestdien ar 3:2 uzvarēja Ņižņekamskas Ņeftehimik, pirmdien ar 2:3 papildlaikā piekāpās Toljati Lada vienībai, kas piedzīvo savu atgriešanos līgā, bet trešdien ar 1:2 pēcspēles metienu sērijā atzina Čeļabinskas Traktor pārākumu.