Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Latvijas hokeja izlase trešdien piedzīvoja ceturto zaudējumu Krievijā notiekošajā pasaules čempionātā, šoreiz rezultatīvā cīņā ar 4:5 (0:0, 3:3, 1:2) piekāpjoties Šveicei. Izšķirošo ripu Latvija zaudēja pusotru minūti pirms spēles beigām, lai gan tās gaitā spēja atspēlēties no nelabvēlīga rezultāta 0:3 un 3:4.

Divus vārtus Latvijai guva mača labākais spēlētājs Miķelis Rēdlihs, kurš pēcāk iedzīvojās savainojumā, bet pa reizei izcēlās Ronalds Ķēniņš un Aleksejs Širokovs. Tikmēr Šveicei divi vārti Nino Nīderraiteram, bet vārti un divas piespēles Svenam Andrigeto.

Jau pēc spēlētas nepilnas minūtes 2+10 minūšu noraidījumu izpelnījās Andris Džeriņš, uzbrukuma zonā iegrūžot pretinieku apmalē. Šveice vairākumā gan darbojās visai neveiksmīgi, Latvijai ripu vairākas reizes raidot ārpus aizsardzības zonas. Turpmākajās minūtēs iniciatīva piederēja Šveicei, kas Latvijas vārtus apdraudēja krietni bīstamāk, bet Masaļskis vietā. Sekoja ilgstošs Latvijas uzbrukums, kura laikā pirmais noraidījums arī pretiniekiem. Vairākuma vidū vēl viens noraidījums šveiciešiem un Latvija brīdi var spēlēt piecatā pret trim, tomēr šoreiz nekas vairāk par saspēlēšanos pie Reto Berras vārtiem neizdevās. Perioda otrajā pusē atkal bīstamāk uzbruka Šveice, bet Latvijai vēl viens noraidījums. Vairākumā Nīderraiters norībināja Masaļska sargāto vārtu stabu, tomēr tā bija vienīgā reālā vārtu gūšanas iespēja.

Nepilnas piecas minūtes pirms perioda beigām ļoti bīstams izgājiens Aleksejam Širokovam, bet pirms tam labs metiens no asa leņķa Bukartam, tomēr Berra paliek nepārspēts. Šveice atbild ar tikpat bīstamu pretuzbrukumu, turklāt vēl vienu mazākumu nopelna latvieši. Tiesa, atlikušajā laikā neviena no komandām rezultātu mainīt nespēja, pirmajām 20 minūtēm noslēdzoties bez gūtiem vārtiem.

Otrā trešdaļa sākās līdzīgā cīņā, tomēr visai drīz kārtējais noraidījums Latvijai, šoreiz Freibergam. Vairākuma vidū Šveice beidzot izmantoja savas iespējas, Nīderraiteram vārtu priekšā mainot ripas virzienu - ripa ielidoja Masaļska sargāto vārtu augšējā stūrī. Tūdaļ pēc tam Latvijai jau piektais noraidījums, bet spēlētas vien 25 minūtes. Arī šoreiz Nīderraiters sodīja Latviju, no tuvas distances raidot ripu starp Masaļska kājsargiem. Divarpus minūšu laikā Latvija bija nonākusi iedzinējos ar 0:2. Tiesa, pēc mirkļa sekoja vairākums arī Latvijai, kas gan atkal palika nerealizēts. Jau brīdi vēlāk gavilē Šveice, jo trešo reizi ripa ielido Masaļska vārtos, tomēr tiesneši steidz skatīt video - Gregorijs Hofmans vārtus acīmredzami guva ar slidu, tomēr kājas kustība nav bijusi apzināta un 0:3. Trīs ielaistas ripas piecu minūšu laikā lika Latvijas treneru korpusam pamatīgi sajaukt virknējumus.

Latvijai gan izdevās vienus vārtus samērā ātri atgūt, kad vairākumā pēc Sotnieka metiena nūju ripai pielika Miķelis Rēdlihs. Līdz perioda beigām Beresņeva padotie tika pie vēl vienas iespējas skaitliskajā vairākumā, arī šoreiz Miķelim no vārtu priekšas pārspējot Berru - vairs tikai 2:3! Latvija raksturu vēlreiz nodemonstrēja tūdaļ pat, izgājienā vārtus pēc rikošeta gūstot Ķēniņam - 3:3! Arī Latvija atbildējusi ar trim ripām tikai piecās minūtēs, bet priekšā vēl izšķirošā trešdaļa.

Trešo periodu abas komandas sāka ļoti aktīvi, cenšoties iegūt iniciatīvu, lai gan šveicieši tomēr Latvijas aizsardzības zonā uzturējās biežāk. Vienā no uzbrukumiem Svenam Andrigeto tomēr izdevās no aizsega ar izcili precīzu metienu pārspēt Masaļski, atgūstot vadību Šveicei. Jau nākamajā uzbrukumā Aleksejs Širokovs pēc Galviņa uzmetiena laboja ripas lidojuma virzienu un pēc 26 sekundēm jau atkal neizšķirts - 4:4! Līdz ar to Latvija šajā spēlē guvusi tikpat vārtu cik trijās iepriekšējās kopā. Rezultātam aizvien saglabājoties nemainīgam, Šveice turpināja ripu kontrolēt nedaudz vairāk. Asumus pie vārtiem turpināja kurināt pretinieku līderis Nīderraiters, tikmēr pamatlaikā atlika aizvien mazāk laika. Pēdējās minūtēs abas komandas aizsardzībā darbojās ārkārtīgi uzmanīgu un metienu pa vārtiem bija ļoti maz. Viens no retajiem beidzās ar vārtu zaudējumu - Bukartam neizdevās izmest ripu un Eriks Blūms 89 sekundes pirms beigām atguva vadību Šveicei.

Pēdējā minūtē Masaļskis vārtus atstāja, bet Latvijas izmisīgie centieni atspēlēties cieta neveiksmi - 4:5.

Latvijas izlase uzvaru pamatlaikā nav guvusi jau 14 pasaules čempionāta spēlēs pēc kārtas kopš 2014.gada 15.maija.

Pasaules hokeja čempionāts. Krievija, Maskava. VTB Ledus pils. 2016.gada 11.maijs

Šveice - Latvija 5:4 (0:0, 3:3, 2:1)

Vārti: 23:33 Nīderraiters (Andrigeto, Diazs, vair.) 1:0; 26:06 Nīderraiters (Dibuā, Diazs, vair.) 2:0; 28:30 Hofmans (Andrigeto, Šapi) 3:0; 33:24 M.Rēdlihs (Sotnieks, Cibuļskis, vair.) 3:1; 37:23 M.Rēdlihs (Sotnieks, Cibuļskis, vair.) 3:2; 38:36 Ķēniņš 3:3; 45:56 Andrigeto (Gērings) 4:3; 46:22 A.Širokovs (Galviņš, Daugaviņš) 4:4; 58:31 Blūms 5:4

Vārtsargi: Reto Berra - Edgars Masaļskis

Metieni: 31-17

Soda minūtes: 10-22

A apakšgrupā līdere ar trīs spēlēs iegūtiem astoņiem punktiem ir Čehija, bet tai ar septiņiem punktiem četros mačos seko Šveice. Trešā ar sešiem punktiem trīs cīņās ir Krievija, bet tālāk ar pieciem punktiem ir Zviedrija un Norvēģija, kamēr četri punkti ir Dānijai. Tikmēr astoņu komandu tabulu ar diviem punktiem noslēdz Kazahstāna un Latvija.

Pēc trešdienas mača piektdien un sestdien Latvija samēros spēkus ar Dāniju un Kazahstānu, bet grupu turnīra noslēgumā nākamajā otrdienā spēlēs pret Norvēģiju.

Reportāžas, jaunākos foto un karstākos jaunumus no pasaules čempionāta Krievijā meklējiet portāla Diena.lv īpašajā sadaļā Hokejs 2016

Latvija - Šveice

Pasaules čempionātā: 2 uzvaras, 2 neizšķirti, 11 zaudējumu - 1:5 (1933), 0:12 (1939), 1:2 (1994), 1:1 (1996), 3:5 (1999), 1:4 (2000), 4:6 (2002), 2:4 (2003), 1:1 (2004), 1:2 (2007), 2:1 (2009), 1:3 (2010), 2:3 (2014), 2:1 (2015), 4:5 (2016)
Olimpiskajās spēlēs: 1 uzvara, 0 neizšķirtu, 1 zaudējums - 0:1 (2014), 3:1 (2014)