Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Zviedrijas un Čehijas hokejisti tiksies pasaules čempionāta pusfinālā

Zviedrijas un Čehijas valstsvienības sestdien tiksies pasaules hokeja čempionāta pusfinālā. Ceturtdien pirmajās ceturtdaļfināla cīņās zviedri ar 4:2 pārspēja Dānijas izlasi, bet čehi pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 uzvarēja somus.

Somijas un Čehijas valstsvienību cīņā jau 55.sekundē vadībā izvirzījas somi. Pēc lieliskas Niskalas piespēles Kontiola izslidoja vienatnē pret Vokounu un čehu vārtsargu eleganti apspēlēja.

Uz brīdi Čehijas hokejisti pārņēma iniciatīvu, taču kopumā turpinājumā ritēja līdzīga cīņa, kurā vērā ņemams pārsvars nebija nevienai komandai.

Izlīdzinājumu čehiem izdevās panākt trešās trešdaļas sākumā, kad skaitliskajā vairākumā Peku Rinni pārspēja Jakubs Klepišs. Perioda turpinājumā Vladimira Rūžičkas trenētas komandas spēlētāji uzbruka nedaudz biežāk un bīstamāk, kaut arī abas komandas galveno uzmanību pievērsa savu vārtus drošībai. Pēdējā minūtē izlases gan apmainījās ar bīstamiem momentiem.

Uzvarētāju noskaidrošanai nepietika arī ar 10 minūšu papildlaiku. Kritisks brīdis čehiem pienāca pagarinājuma 4.minūtē, kad pēc Vorāčeka noraidījuma viņi palika trijatā. Taču somi, spēlējot vairākumā, nespēja izveidot neko bīstamu. Uzreiz pēc tam laba izdevība bija Korpikoski, taču līdz precīzam metienam viņam tikt neizdevās.

Pēcspēles metienu sērijā veiksme uzsmaidīja Čehijas hokejistiem (2:1) – Tomašs Vokouns atvairīja divus metienus, bet uzvaras vārtus guva Jans Mareks, daļēji revanšējoties par komandas zaudējumu Vankūveras ziemas olimpisko spēļu turnīra ceturtdaļfinālā.

Zviedriem, lai uzlauztu pasaules čempionāta ceturtdaļfināla debitantu Dānijas hokejistu aizsardzību, bija nepieciešamas 15 minūtes – skaitlisko vairākumu realizēja Markuss Nilsons.

Otrajā trešdaļā Zviedrijas izlases pārsvars pieauga un starpību viņi dubultoja 28.minūtē, kad dāņu vārtsargu Galbraitu pārspēja Jonass Andersons. Piecas minūtes, kad Dānijas hokejisti spēlēja skaitliskā vairākumā, trešos vārtus guva Rikards Vallins, taču nepilnu minūti vēlāk Jespers Damgārds atjaunoja divu vārtus starpību – 1:3.

Šāds rezultāts saglabājās līdz 54.minūtei, kad ceturtos vārtus Zviedrijas labā guva Linuss Umarks. Atlikušajā laikā dāņiem izdevās tikai atgūt vienus vārtus.

zxcxczz

Vokouns uzteic Čehijas izlases sniegumu skaitliskajā mazākumā

Pasaules čempionāts, ceturtdaļfināls

Somija – Čehija 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1)
Vārti: 0:55 Kontiola (Niskala, Nummelins) – 1:0, 41:12 Klepišs (Blataks, vair.) – 1:1, 70:00 Mareks – 1:2 (p.m.).
Metieni: 33 - 29
Soda min.: 8 -10

Zviedrija – Dānija 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Vārti: 14:58 Nilsons (Juhansons, Mortensons, vair.) – 1:0, 27:21 Andersons (Karlsons, Baklunds) – 2:0, 32:29 Vallins (Enkvists, Juhansons) – 3:0, 33:18 Damgārds (Ellers, Nilsens) – 3:1, 53:17 Umarks (Pēršons, Harju, vair.) – 4:1, 57:35 Madsens (Nilsens, Damgārds, vair.) – 4:2
Metieni: 39 - 29
Soda min.: 10 - 12