Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Ferrari dubultuzvara Spānijas GP, Raikonenam hat-trick

Pasaules čempions soms Kimi Raikonens (Ferrari) svētdien izcīnīja savu otro uzvaru šajā sezonā un 17.panākumu karjerā, finišējot pirmais F-1 ceturtā posma - Spānijas Grand Prix izcīņā. Turklāt viņš sasniedza neoficiālu hat-trick: soms bija labākais kvalifikācijā, uzvarēja sacīkstē un uzrādīja ātrākā apļa laiku. Tagad Raikonens ar 29 punktiem nostiprinājies vadībā kopvērtējumā.

Katalonijas trasē Barselonā notikušajās sacīkstēs otrais finišēja viņa komandas biedrs Felipe Masa (Brazīlija), zaudējot Raikonenam 3,228 sekundes. Trešo vietu izcīnīja brits Lūiss Hemiltons no McLaren (+4,187 sekundes), kurš tādējādi kopvērtējumā pakāpās uz otro pozīciju un atpaliek no Raikonena par deviņiem punktiem.

Ar šo dubultuzvaru Ferrari kļuva par līderiem Konstruktoru kausa vērtējumā, apsteidzot līdzšinējos līderus BMW Sauber.

"Ja vēlamies, mēs varam būt vēl mazliet ātrāki, taču šodien nebija vajadzības censties braukt vēl ātrāk," pēc sdacīkstes teica Raikonens. "Kad mēs kvalificējāmies kā piektie, zinājām, ka būs ļoti grūti pārspēt Ferrari. Tādēļ svarīgākais bija labs starts un pakāpties iespējami augstāk. Mums bija divas neveiksmīgas sacīkstes, atgriezties uz pjedestāla ir fantastiski," teica Hemiltons.

Polis Roberts Kubica (BMW Sauber) finišēja ceturtais, austrālietis Marks Vēbers (Red Bull) mērķi sasniedza piektais. Brits Džensons Batons ieņēma sesto vietu, nopelnot Honda komandai pirmos ieskaites punktus šosezon. Vēl pie punktiem tika japānis Kazuki Nakadžima (Williams) un itālis Jarno Trulli (Toyota).

Smagu avāriju sacīkstes 22.aplī piedzīvoja soms Heiki Kovalainens. McLaren komandas pilota formulai salūza kreisā priekšējā riteņa disks, kā dēļ sprāgusi riepa un ritenis vairs neklausīja stūrei. Somu pilota spēkrats milzu ātrumā zaudēja trajektoriju un ietriecās trasi norobežojošajā riepu krāvumā tik dziļi, ka bija nepieciešams traktors, lai formulu izvilktu laukā. Kovalainens tika cauri sveikā. Jaunākās ziņas vēsta, ka somam nav neviena lūzuma. Vienīgi elkoni esot stipri sasitis. Visticamāk, viņš varēs piedalīties jau nākamajā sacīkstē.

Šī bija otrā reize sacīkstes laikā, kad trasē devās drošības mašīna. Jau pirmajā aplī savus auto pamatīgi apskādēja Sebastjans Vetels (Toro Rosso) un Adrians Sutils (Force India).

Neveicās arī mājinieku cerībai Fernando Alonso (Renault). Divkārtējais pasaules meistars kvalifikācijā uzrādīja otro labāko rezultātu (viņu tikai kvalifikācijas beidzamajā minūtē pārspēja Raikonens), sacīkstes startā palaida sev priekšā Masu, taču 35.aplī izstājās, jo sadega viņa spēkrata dzinējs. Arī viņa komandas biedrs Nelsons Pikē nefinišēja.

Interesanti atzīmēt, ka Raikonens 51.reizi karjerā kāpa uz goda pjedestāla, tādējādi atkārtojot sava tautieša Mikas Hakinena panākumus.

Vēl viens interesants fakts: Katalonijas trase ir sasniegusi jaunu F-1 rekordu, jo tajā astoto gadu pēc kārtas uzvaru svinējis pilots, kurš startējis no pirmās starta vietas.

Nākamais posms notiks 11.maijā Stambulā (Turcija). Šajās sacīkstēs rekordu svinēs brazīlietis Rubenss Barikello, kuram tā būs 257.sacīkste F-1. Līdz šim 256 sacīkstes bija aizvadījis rekordists itālis Rikardo Patrēze.