Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Georgs Gross ar WRC auto neapturams Viru rallijā Igaunijā

Ar Georga Grosa uzvaru sestdien Viru apkaimē noslēdzās Igaunijas rallija čempionāta pirmais posms.

Viru rallijs norisinājās vienas dienas ietvaros – sportistiem bija jāveic seši garie “dopi”, kā arī viens īsāks “Power Stage” ātrumposms. Georgs Gross startēja ar jaudīgo “Ford Focus RS WRC08″ sacīkšu auto un uzvarēja pilnīgi visos ātrumposmos, triumfējot gan absolūtajā vērtējumā, gan A8 klases ieskaitē.

Arī pārējās vietas pirmajā trijniekā ieņēma igauņu piloti. Atpaliekot no Grosa ekipāžas 53 sekundes, otro vietu ieguva Timmu Korge (“Mitsubishi Lancer EVO IX”), kuram uzvara N4 klasē. Savukart trešo vietu, startējot ar tādu pašu automašīnu, izcīnīja Sanders Pārns, kurš Grosam zaudēja 1 minūti un 21 sekundes.

No favorītiem jau pirmajā ātrumposmā ātrumkārbas defekta dēļ izstājās Rauls Jētss, bet piektajā “dopā” riteni pārsita un izstājās arī Sīms Plangi no Latvijas komandas ASRT, kurš pirms tam ieņēma piekto vietu absolūtajā ieskaitē. Tajā pašā piektajā ātrumposmā nepaveicās arī ASRT pilotam Aleksejam Lukjaņukam, kurš arī pazaudēja laiku pārsistas riepas dēļ. Pirms tam krievu sportists ieņēma augsto trešo vietu.

No latviešu pilotiem visaugstāk ierindojās Guntis Lielkājis (“Ford Fiesta”), kuram 29. vieta absolūti un trešā A6 klasē. Vienu pozīciju zemāk sacensības noslēdza krievu braucēja Jevgēņija Fišera (“Mitsubishi Lancer EVO X”) ekipāža, kuras stūrmaņa krēslā iejutās bijušais pilots Andis Neikšāns – viņiem devītā vieta N4 klasē. Aivars Bērziņš (“Mitsubishi Lancer EVO VIII”) ierindojās 42. vietā absolūtajā vērtējumā, bet E12 ieskaitē viņam sestā vieta. Savukārt Edgars Balodis (“Renault Clio”) tehnisku problēmu dēļ izstājās jau pirmajā ātrumposmā.