Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Motobraucējs Jonass pēc otrās vietas pēdējā Eiropas čempionāta posmā ielaužas kopvērtējuma pieciniekā

Latvijas jaunais motobraucējs Pauls Jonass svētdien izcīnīja otro vietu Eiropas čempionāta (EMX) pēdējā, septītajā, posmā 125 kubikcentimetru klasē.

Panākums Jonasam ļāva čempionāta kopvērtējumā savā debijas sezonā šajā klasē izcīnīt augsto piekto vietu.

Abos braucienos Latvijas pārstāvis finišēja otrajā vietā, katrā no tiem tiekot pie 22 kopvērtējuma punktiem.

Par posma uzvarētāju ar 45 punktiem kļuva itālis Simone Furloti, bet kopvērtējumā uzvaru jau iepriekš bija nodrošinājis slovēnis Tims Gažers, kurš šoreiz nestartēja.

Pirms tam kvalifikācijā Jonass uzrādīja ātrāko laiku.

Tikmēr 19.vietā posmā ierindojās cits Latvijas braucējs Tomass Šileika, kurš pirmajā braucienā ieņēma 19.pozīciju, bet otrajā braucienā finišēja 16.vietā, nopelnot savus pirmos kopvērtējuma ieskaites punktus.

EMX kopvērtējumā pēc sezonas noslēguma Jonass ar 171 punktu pakāpās uz piekto pozīciju, bet Šileika ar septiņiem punktiem ierindojās 40.vietā.

Pagājušajā gadā Jonass ne tikai uzvarēja pasaules junioru čempionātā 85 kubikcentimetru klasē, bet arī parādīja iespaidīgu sniegumu Vācijas čempionāta ADAC junioru kausā, uzvarot visos braucienos, izņemot pirmo, kurā viņš finišēja otrajā vietā.

Savukārt starpsezonā Jonass noslēdza ilgtermiņa līgumu ar KTM rūpnīcas komandu, kā arī Red Bull.

Pagājušā mēneša beigās Jonass izcīnīja trešo vietu Bulgārijā pasaules junioru čempionātā 125 kubikcentimetru klasē.