Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Ožjē izcīna ";Volkswagen"; komandai pirmo uzvaru WRC

Ar Sebastiana Ožjē uzvaru svētdien Zviedrijā noslēdzās pasaules rallija čempionāta otrais posms. “Volkswagen” komandai šī ir pirmā uzvara WRC.

Lai gan Ožjē nebija Zviedrijas rallija favorīts, viņš vadību rallijā pārņēma jau pēc otrā ātrmposma. Noslēdzoties sacensību pirmajai dienai, francūzis bija iekrājis jau 31 sekundes pārsvaru pār savu tautieti Sebastianu Lēbu no “Citroen” un varēja atļauties kontrolēt situāciju rezultātu galvgalī. Lai gan trešajā rallija dienā Lēbs vienubrīd pietuvojās līdz 20 sekundēm, tuvāk pasaules čempionam tikt neizdevās un viņš ierindojās otrajā vietā, pēdējos ātrumposmos braucot piesardzīgi. Abu starpā finišā 41 sekunde.

“Volkswagen” komandai līdz ar to izdevies uzvarēt jau otrajā rallijā kopš debijas WRC čempionātā, savukārt Ožjē tas ir jau astotais panākums karjerā. Savukārt Lēbs, kurš pirmajos divos šī gada WRC posmos ieguvis pirmo un otro vietu, tagad uz starta nebūs redzams gandrīz trīs mēnešus, jo atgriezīsies tikai uz sacensībām Argentīnā. Interesanti, ka šie divi ir vienīgie ne-skandināvu piloti visā vēsturē, kam izdevies kaut reizi uzvarēt Zviedrijas rallijā.

Ožjē komandas biedrs Jāri-Mati Latvala, kurš Zviedrijā prata uzvarēt 2008. gadā un arī pirms gada, šoreiz ar abiem francūžiem sacensties spēja spēja tikai pašā sākumā, bet cīņā par trešo vietu piekāpās “M-Sport Ford” vienības braucējams Madsam Estbergam, paliekot ceturtajā pozīcijā. Abu starpā ilgu laiku saglabājās līdzīgs piecu sekunžu atstatums, bet beigās Estbergs finišēja sešas sekundes priekšā.

WRC2 ieskaitē sīvā cīņā uzvarēja “Yazeed Racing” komandas pilots Jazīds Al Radži, kurš startē ar spēcīgo “Ford Fiesta RRC” automobili. Viņam konkurenci sastādīja Anderss Grondāls ar “Subaru Impreza”, kurš tomēr finišēja otrais, svētdien ievērojami atpaliekot un beigās zaudējot 43 sekundes. Trešo vietu WRC2 izcīnīja “Škoda Deutschland” vienības braucējs Zeps Vīgands.