Sestdiena, 11. maijs
Milda, Karmena, Manfreds

Pedrosa uzvarējis pasaules motošosejas čempionāta pēdējā posmā

Honda komandas pārstāvis Daniels Pedrosa izcīnījis uzvaru pasaules motošosejas čempionāta pēdējā posmā Valensijas Grand Prix izcīņā MotoGP klasē. Otrais finišēja Valentino Rosi, kurš jau pirms šīm sacīkstēs bija nodrošinājis čempiona titulu.Satriecošu neveiksmi piedzīvoja pole position īpašnieks austrālietis Keisijs Stouners.

Iesildīšanās aplī viņš izbrauca ārpus trases, apstājās grants laukumā un sacīkšu braucienu nemaz nesāka.Tas ļāva Pedrosam pārņemt līderpozīcijas, kuras viņš neatdeva visa brauciena laikā. Aiz viņa finišēja abi Yamaha komandas biedri Rosi un Horhe Lorenso. No līderu trio ievērojami atpalika nākamo divu vietu ieguvēji Kolins Edvardss un Nikijs Heidens.Pasaules čempionāta galīgajā kopvērtējumā Rosi finišēja ar 306 punktiem, Lorenso 261, Pedrosa 234, bet Stouneram neveiksme Valensija lika noslīdēt uz ceturto vietu (220 p.).Par pasaules čempionu 125 kub.cm klasē jau pirms pēdējā posma bija kļuvis Spānijas motobraucējs Hulians Simons (Aprilia), bet 250 kub.cm klasē līdz ar Valensijā iegūto septīto vietu triumfēja Hiroši Aojama (Honda).