Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Sesks un Francis avārijas ietekmēto ERC sesto posmu noslēdz 46.vietā

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis svētdien Eiropas rallija čempionāta (ERC) sesto posmu Romas ralliju noslēdza 46. pozīcijā.

Seska ekipāža trīs no pirmajiem četriem sezonas ERC posmiem startēja "Open" klasē ar "Proracing" sagatavoto "Škoda Fabia Rally2-Kit". Iepriekšējā posmā - Liepājas rallijā - Latvijas autosportisti pārsēdās ātrākajā "Škoda Fabia Rally 2 Evo" un dominēja mājas sacīkstēs. Arī Romā latvieši startē ar šo spēkratu Indijas riepu giganta MRF komandas sastāvā.

Jau ziņots, ka sestdien Latvijas ekipāža trešajā ātrumposmā piedzīvoja avāriju, taču nolēma turpināt sacensības nepretendējot uz augstu vietu.

Svētdien ekipāžām bija jāveic seši ātrumposmi. Astotajā sacensību ātrumposmā Sesks ieņēma 19.vietu, bet nākamajā spēja uzlabot savu sniegumu un izcīnīja 13.vietu. Desmitajā posmā viņš finišēja par divām pozīcijām zemāk, 11. un 12. posmā Latvijas ekipāža parādīja 16.ātrāko laiku. Pēdējā posmā Latvijas ekipāža ieņēma 17.vietu.

Noslēdzošajā sacensību dienā astotajā un 11.ātrumposmā uzvarēja itāļa Andrea Kunjolas ekipāža, pie panākuma devītajā ātrumposmā tika mājinieks Damiano de Tomazo, bet pārējos trīs ātrumposmos labākos rezultātus sasniedza čehs Filips Marešs.

Kopvērtējumā triumfēja de Tomazo ekipāža, kurai 10,5 sekundes piekāpās vēl viens mājinieks Simone Kampedelli, kamēr labāko trijnieku ar 27,7 sekundes lielu deficītu noslēdza francūzis Joans Bonato.

Latvijas ekipāža kopvērtējumā, ierindojoties 46.pozīcijā, piekāpās uzvarētājiem 18 minūtes un 2,4 sekundes.

Sezonas pirmajā pusē liepājniekam izdevās uzvarēt ERC "Open" ieskaitē Azoru salās un Polijā.

Šosezon Eiropas čempionātā kopā plānoti astoņi posmi.