Latvijas BMX riteņbraucēji izcīna trīs godalgas pasaules čempionāta jaunākajās vecuma grupas

Latvijas BMX riteņbraucēji trešdien Francijā izcīnīja trīs godalgas pasaules čempionāta jaunākajās vecuma grupās, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Pasaules čempionāta BMX riteņbraukšanā otrajā sacensību dienā par medaļām visas dienas garumā sacentās jaunāko grupu (B9 - G13) sportisti. Viņu vidū arī vērā ņemams latviešu skaits. Finālos savās grupās iekļuva kopumā desmit Latvijas sportisti.

Uzreiz trīs latvieši finālā iekļuva B9 grupā. Lielajā finālā pēc lieliska starta vadību izkaroja "Mārupes BMX kluba" pārstāvis Gustavs Ģigulis. Latvijas sportists pozīciju konkurentiem neatdeva līdz finišam, svinot uzvaru. Raimo Soldāns ("Mītavas kumeļi"/"Jelgavas BJSS") izcīnīja piekto vietu, kamēr madonietim Oskaram Turkinam septītā pozīcija.

G11 meiteņu grupas finālu sasniedza gan "Tālava"/"VSS" klubu ikdienā pārstāvošā Anna Pedraudze, gan arī "Mītavas kumeļu" braucēja Ramona Bāre. Finālā uz pirmā pumpas kritienā iekļuva Bāre, bet Pedraudze izvirzījās otrajā vietā. Šo augsto pozīciju arī Latvijas sportiste nosargāja līdz finišam, kamēr Bārei tika piektā vieta. G10 meiteņu grupā septītā finālā bija jelgavniece Evelīna Līkuma.

Vēl vienu godalgu Latvijai atnesa "Tālava"/"VSS" riteņbraucējs Jēkabs Ozols, kurš pēc spraigas cīņas izcīnīja trešo vietu B8 grupas finālā. Augsto piekto vietu B12 grupas lielajā finālā izcīnīja Ralfs Ratnieks no "BMX Rīga"/"RRS", kamēr Lottei Etmanei gūta piektā pozīcija meiteņu G13 grupas finālā. Vēl jelgavniece Melānija Čudare bija septītā G12 finālā.

Ceturtdien sacensības aizvadīs vecāko jaunatnes grupu un amatieru jaunāko grupu sportisti. Tikmēr elites, U23 un junioru braucēji, starp kuriem arī seši latvieši, savus startus sāks sestdien.