Treka riteņbraucējam Ķiksim otrais zelts PČ senioriem

Latvijas treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis izcīnījis savu otro zelta medaļu pasaules masters (senioru) čempionātā. Pēc uzvaras solo braucienā, valmierietis triumfēja savā kroņa disciplīnā – sprintā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Ķiksis Mančestrā notiekošajā pasaules čempionātā treka riteņbraukšanā masters vecuma grupā ir vienīgais Latvijas sportists. Valmieras gada sportists sacensības iesāka ar pārliecinošu triumfu 750 metru garajā solo braucienā V45 – 49 grupā.

Ceturtdien latvietis aizvadīja sprinta sacensības. Tradicionāli tās sākās ar kvalifikāciju - 200 metriem gaitā. Ainārs 18 dalībnieku lielajā konkurencē sasniedza labāko rezultātu – 10,425 sekundes. Tuvākais sekotājs Marsels Laurenzs no Vācijas sasniedza laiku – 10,464 sekundes.

Sekoja pamatsacensības. Pirmajā kārtā Evelo pārstāvis pārspēja Francijas sportistu Teriju Forelu. Sekoja ceturtdaļfināls, kurā Ķiksis bija pārāks par Jozefu Santanilello no ASV. Pusfinālā divu braucienu summā Ainārs uzvarēja austrāliešu trekistu Danielu Rikardu, kurš otrajā braucienā nefinišēja.

Lielajā finālā aizraujošā cīņā Ķiksis divos braucienos pārspēja Vācijas sportistu Marselu Laurenzu no Vācijas. Valmierietis tādējādi kļuva par sacensību uzvarētāju, tiekot pie otrās zelta medaļas.