Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Džokovičs kļūst par septiņkārtēju Vimbldonas čempionāta uzvarētāju

Titulētais Serbijas tenisists Novaks Džokovičs svētdien septīto reizi karjerā uzvarēja Vimbldonas čempionātā, izcīnot savu 21. Grand Slam titulu.

Turnīrā ar pirmo numuru izsētais ranga trešais numurs Džokovičs finālspēlē ar rezultātu 4-6, 6-3, 6-4, 7-6 (7:3) uzvarēja turnīrā neizlikto austrālieti Niku Kiri (ATP 40.).

Tāpat kā ceturtdaļfinālā pret itāli Janniku Sineru un pusfinālā pret britu Kemeronu Noriju, arī finālā Džokovičs zaudēja pirmo setu. Tiesa, nākamajos trīs Kiris vairs nedemonstrēja tik pārliecinošu sniegumu un atkal iesaistījās vārdu apmaiņā ar skatītājiem.

Džokovičs spēlēja 32. "Grand Slam" finālā, kas ir jaunas rekords atklātajā ērā. Par vienu titulmaču mazāk ir šveicietim Rodžeram Federeram, bet 30 finālos ir spēlējis spānis Rafaels Nadals, kurš šogad Vimbldonā traumas dēļ nevarēja iziet kortā pusfināla cīņā pret Kiri.

Vimbldonā finālā Džokovičs spēlēja astoto reizi karjerā. Vienīgo reizi finālā viņš zaudēja 2013.gadā, kad atzina mājinieka Endija Mareja pārākumu.

Džokovičs tagad par vienu "Grand Slam" titulu atpaliek no rekordista Nadala, bet par titulu mazāk ir Federeram, kurš Vimbldonā uzvarējis visvairāk reižu - astoņas.

Tikmēr Kiris pirmo reizi karjerā spēlēja "Grand Slam" finālā.