Norijs kļūst par pirmo britu tenisistu, kurš uzvarējis Indianvelsas turnīrā

Indianvelsas WTA 1000 sērijas turnīra finālā svētdien uzvarēja Kemerons Norijs, kļūstot par pirmo britu tenisistu, kurš izcīnījis šī turnīra čempiona titulu.

26 gadus vecais Norijs ar rezultātu 3-6, 6-4, 6-1 Indianvelsas turnīra finālā pārspēja gruzīnu Nikolozu Basilašvili.

Pēc spēles 29 gadus vecais Basilašvili atzina, ka trešajā setā viņam traucējušas veselības problēmas, tomēr neprecizēja, kas noticis.

Tādējādi Norijs sasniedzis savas karjeras labāko rezultātu - 47 uzvaras vienā sezonā un kļuvis par pirmo Lielbritānijas tenisistu, kurš plūcis uzvaras laurus Kalifornijas tuksnesī.

Tas nav izdevies tādām britu tenisa zvaigznēm kā Endijs Marijs, Tims Henmans un Gregs Rusedskis. Marejs Indianvelsas turnīrā 2009.gadā zaudēja spānim Rafaelam Nadalam. Tims Henmans 2002. un 2004.gadā zaudēja finālā, bet Kanādā dzimušais Gregs Rusedskis otro vietu ieņēma 1998.gadā.

Johanesburgā dzimušais Norijs uzauga Jaunzēlandē, studēja ASV un kopš 2013.gada pārstāv Lielbritāniju. Viņš līdz šim bija izcīnījis vienu uzvaru ATP turnīros, trofeju virs galvas ceļot šogad Meksikas turnīrā Loskabosā. Finālā šosezon viņš spēlējis sešos turnīros.

Jau uzvara Indianvelsas turnīra ceturtdaļfinālā jaunākajā pasaules rangā Norijam ļaus iekļūt pasaules 20 labāko tenisistu vidū un, apsteidzot Danielu Evansu, kļūt par rangā visaugstāk esošo britu sportistu.

Norijs un Basilašvili iepriekš bija tikušies vienu reizi - šogad Roterdamas iekštelpu turnīrā, kurā brits uzvarēja ar 6-0, 6-3.

Basilašvili kontā ir pieci ATP tituli, tostarp divi šogad uz dažāda kortu seguma, aprīlī uzvarot Minhenē uz māla un pirms tam martā - Dohā uz cietā seguma kortiem.

2020.gadā Indianvelsas turnīrs nenotika, bet 2019.gadā tajā uzvarēja austrietis Dominiks Tīms.

Turnīrs Indianvelsā norisinās uz cietā seguma.