Jēkabpils Lūši iekļūst Baltijas līgas finālčetriniekā

Latvijas čempione volejbolā Jēkabpils Lūši komanda sestdien savā laukumā Jēkabpilī svinēja uzvaru Credit24 Baltijas meistarlīgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē un iekļuva labāko četru līgas komandu pulkā.

Jēkabpilieši mājās ar 3-1 (20:25, 25:14, 25:21, 25:23) pārspēja Latvijas izlases galvenā trenera Āvo Kēla vadīto "Parnu" komandu, sērijā līdz divām uzvarām uzvarot ar 2-0.

"Lūšiem" rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Rihards Puķītis, 15 punkti Ērikam Voroņko, 12 punkti Vladislavam Blumbergam, kurš izcēlās ar pieciem blokiem, 11 punkti Zigurda Adamoviča kontā, kuram četri punkti blokā.

Viesiem ar 18 punktiem par rezultatīvāko kļuva Latvijas izlases kandidāts Kristaps Platačs.

RTU/"Robežsardze" Tallinā uzvarēja pirmos divus setus, taču ar 2-3 (28:26, 25:22, 18:25, 22:25, 8:15) zaudēja Tallinas "Selver".

Sērijā ar 2-0 pārāki bija "Selver" volejbolisti.

Rīdziniekiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Gatis Garklāvs, 15 punktus guva Aleksandrs Avdejevs un 14 - Vitālijs Cinne.

Viesu rindās Matejs Šmidls guva 25 punktus, trīs no tiem sakrādams ar netveramām servēm.

"Biolars"/"Jelgava" Kuresārē ar 0-3 (20:25, 13:25, 18:25) zaudēja Arta Caica pārstāvētajai pamatturnīra uzvarētājai "Saaremaa".

Jelgavniekiem ar 13 punktiem rezultatīvākais bija Ruslans Sorokins, astoņi punkti Kārļa Paula Levinska kontā.

Caics Mājinieku rindās spēlēja visu maču un guva divus punktus, no kuriem vienu blokā un vienu - ar vienīgo uzbrukuma sitienu.

Sāmsaliešiem 14 punktus guva Rauno Temme.

Sērijā ar 2-0 pārāki bija "Saaremaa" volejbolisti.

Tikai vienā ceturtdaļfinālā būs vajadzīga trešā spēle. Tartu "Bigbank" pēc zaudējuma Tallinā turienes "TalTech" četros setos savā laukumā svinēja panākumu ar 3:1 (25:18, 25:16, 24:26, 25:15) un rīt turpat Tartu noskaidros ceturto finālčetrinieka dalībnieci.

Mājiniekiem 15 punktus guva Kērtiss Stoktons, viesiem tikpat punktu - Mihkels Nūts.

Ārpus izslēgšanas turnīra palika "Limbaži"/MSĢ komanda.

Iepriekšējā sezonā titula mačā finālčetrinieka sacensību uzņēmēja un pamatturnīra uzvarētāja Tartu "BigBank" piecos setos spraigā cīņā uzvarēja iepriekšējās sezonas čempionus "Saaremaa".

Augstāko vietu no Latvijas klubiem izcīnīja RTU/"Robežsardze", kas cīņā par bronzas medaļām trīs setos zaudēja Kēla vadītajai "Parnu".