Itāliete Mojoli triumfē olimpisko spēļu snovbordkrosa sacensībās dāmām

Itālijas snovbordiste Mikela Mojoli piektdien Phjončhanā kļuva par olimpisko čempioni dāmu snovbordkrosa sacensībās, izcīnot karjerā lielāko uzvaru.

Finālā Mojoli aiz sevis atstāja Žulī Pereiru De Souzu Mabilo no Francijas, kamēr sudraba medaļu ieguva čehiete Eva Samkova, kura pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs šajā disciplīnā tika pie zelta medaļas.

Patlaban 22 gadus vecā Mojoli pirms četriem gadiem Sočos bija sestā, bet līdz šim lielākie panākumi viņai bija 2015. un 2017.gada pasaules čempionāta bronzas medaļas.

Tikmēr vien 16 gadus vecā francūziete Mabilo kļuva par visu laiku jaunāko Francijas sportisti, kura ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnījusi medaļu.

Finālā Mojoli distances vidū apsteidza amerikānieti Lindsiju Džekobeli, kļūstot par līderi, vadību saglabājot līdz finišam.

Džekobeli vēl 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba medaļu, taču pēc trīs reizes netiekot uz goda pjedestāla, piektdien paliekot ceturtajā pozīcijā.

Tāpat bez medaļas palika francūziete Hloja Trespē, kura pirms četriem gadiem Sočos tika pie bronzas.

Jau vēstīts, ka ceturtdien snovbordkrosa sacensībās vīriešiem par divkārtēju olimpisko čempionu kļuva Francijas sportists Pjērs Votjē, kurš atkārtoja pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs gūto panākumu.

Phjončhanas olimpiskās spēlēs tiks sadalīti 102 medaļu komplekti 15 dažādos sporta veidos. Kopumā šajā Olimpiādē piedalīsies 92 valstis, bet uz starta dosies teju 3000 sportisti.