Rīgā +4 °C
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Jaunais kamaniņu sportists Rinks un divnieks Ziediņa/Zvilna kvalificējas PK posmam Altenbergā

Latvijas kamaniņu braucējs Kaspars Rinks un divnieks Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna piektdien Altenbergā Pasaules kausa (PK) posmā kamaniņu sportā izcīnīja sesto vietu Nāciju kausa sacensībās un kvalificējās pamatsacensībām.

Rinks trasi veica 55,660 sekundēs, no uzvarētāja vācieša Sebastiana Bleja atpaliekot 0,486 sekundes.

Otro vietu ieņēma ASV sportists Džonatens Eriks Gustafsons, uzvarētājam zaudējot 0,202 sekundes, bet trešais 18 braucēju vidū bija vēl viens mājinieks Morics Eliass Bollmanis.

Abi vācu braucēji gan nekvalificējās pamatsacensībām, jo valstij pieejamo kvotu skaits jau ir aizpildīts, pamatsacensībām kvalificējoties visiem 15 trasi pabeigušajiem sportistiem.

Kristers Aparjods un Gints Bērziņš jau ir nodrošinājuši vietu pamatsacensībās.

Pamatsacensībās vietu garantējusi arī Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode, kā arī divnieki Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts un Anda Upīte/Sanija Ozoliņa.

Divnieku sacensībās sievietēm otro vietu četru ekipāžu konkurencē ieņēma latvietes Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna. Viņas piekāpās vien Itālijas duetam Nadja Falkenšteinere/Annalēna Hūbere, kuras trasi veica 43,394 sekundēs.

Latvietes atpalika 0,503 sekundes, nodrošinot vietu pamatsacensībās, kurām kvalificējās visas Nāciju kausa dalībnieces.

Trešās 0,826 sekundes aiz uzvarētājām finišēja čehietes Anna Čežikova un Lucie Jansova.

Sieviešu sacensībās kā pirmā aiz Pasaules kausa dalībnieču pulka palika Frančeska Bona, kura finišēja 21.vietā 25 sportistu konkurencē.

Viņa uzvarētājai austrietei Madeleinai Eglei zaudēja 2,410 sekundes, bet no 20.vietas īpašnieces čehietes Annas Čežikovas, kura kā pēdējā kvalificējās Pasaules kausa pamatsacensībām, viņa atpalika 0,471 sekundi.

Otro vietu ieņēma amerikāniete Samere Bričere, Eglei zaudējot 0,228 sekundes, bet trešo - austriete Hanna Proka (+0,644).

Divnieku sacensībās vīriešiem, kur Latvija nebija pārstāvēta, uzvaru deviņu ekipāžu konkurencē izcīnīja mājinieku duets Robins Geieke/Davids Gamms.

Arī šeit pamatsacensībās iekļuva visi dalībnieki, atskaitot pirmās divas vietas ieņēmušos vācu divniekus, kuri nevarēs startēt Pasaules kausa ieskaitē kvotu dēļ.

Altenbergā startēt pieteikušies 144 sportisti no 20 valstīm - 41 sieviete, 33 vīrieši, 14 sieviešu ekipāžas un 21 vīriešu divnieks.

Pasaules kausa sacensībās sestdien sacentīsies vīriešu un sieviešu divnieki, kā arī sieviešu vieninieki, bet svētdien trasē dosies vīrieši vieniniekos, kā arī tiks aizvadīta komandu stafete.

Vācijā notiks arī nākamais Pasaules kausa posms, sportistiem no 10. līdz 12.februārim sacenšoties Vinterbergā. Nedēļu vēlāk astotais posms notiks Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.