Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Ķīniete Gu kļūst par pirmo olimpisko čempioni frīstaila slēpošanas Big Air disciplīnā

Ķīniete Ailīna Gu otrdien kļuva par pirmo olimpisko čempioni frīstaila slēpošanas Big Air disciplīnā, kas debitēja olimpisko spēļu programmā.

18 gadus jaunā ķīniete divu labāko braucienu summā sakrāja 188,25 punktus.

Otro vietu ar 187,5 punktiem izcīnīja Francijas sportiste Tesa Ledū, kura šajā disciplīnā 2019.gadā izcīnīja pasaules čempiones titulu. Savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena ar 182,5 punktiem kāpa Šveices sportiste Matilde Grimo.

Grimo Phjončhanas olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba godalgu sloupstaila disciplīnā.

Tikmēr 2021.gada pasaules čempione frīstaila "Big Air" disciplīnā Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) sportiste Anastasija Tataļina ierindojās tikai desmitajā vietā.

Finālā 12 dalībnieces veica pa trim lēcieniem, bet summā tika vērtēti divi labākie.

Olimpiskās spēles norisinās no 4. līdz 20.februārim.