Jau ziņots, ka februāra beigās gaidāmo pasaules čempionātu bobslejā un skeletonā Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) no Sočiem otrdien pārcēla uz citu norises vietu, kas tiks nosaukta vēlāk. Tas noticis, jo Krievija tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.
"Domāju, ka IBSF virzās uz to, lai čempionāts notiktu Kēngisē. Esam ar pieredzi šādu izaicinājumu pieņemšanā. Cerams, ka piektdien viss jau būs zināms," portālam "Sport1.de" atklāja Švābs.
Kēngisē trasē janvāra beigās paredzēts Pasaules kausa sestais posms.
Arī 2011.gadā Kēnigsē trase uzņēma pārceltu pasaules čempionātu, toreiz aizstājot finansiālu problēmu nomāktajā Itālijas trasē Kortīnā d'Ampeco atceltās meistarsacīkstes.
Pagājušajā sezonā Kēnigsē risinājās divi Pasaules kausa posmi, skeletonā abos uzvarot Martinam Dukuram, bet bobslejā reizi otro vietu divniekos gūstot Oskaram Melbārdim.
Dopinga apsūdzību dēļ pagājušajā nedēļas nogalē Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukurs paziņoja, ka nepiedalīsies pasaules čempionātā, ja tas notiks Krievijā. Atbalsts šādai latviešu rīcībai bija arī no citām nācijām, un gatavību boikotēt sacensības izteica arī Dienvidkorejas, Austrijas, Lielbritānijas un arī ASV sportisti.
Kā apgalvo Krievijas Bobsleja federācijas (FBR) prezidents Aleksandrs Zubkovs, Krievijas sportisti neplāno boikotēt pārcelto pasaules čempionātu.
"Varu 100% apgalvot, ka čempionātu neboikotēsim. Brauksim un parādīsim, ka varam cīnīties pasaules čempionātā jebkurā trasē. Pierādīsim, ka esam starp līderiem un cīnīsimies par medaļām," aģentūrai TASS teica Zubkovs.
Tikmēr Krievijas sporta ministrs Pāvels Kolobkovs kritizē IBSF par to, ka tā savu lēmumu pieņēmusi, nekonsultējoties ar FBR. "Jāpievērš pastiprināta uzmanība federācijas un IBSF līgumam. Mums ir jāsaprot, vai ir kādas izmaksas, kuras jākompensē IBSF," teica
Tāpat piedzīt kompensāciju vēlas arī Krievijas parlamenta augšpalātas spīkere Valentīna Matvijenko.
"Atliek tikai paust nožēlu, ka starptautiska federācija iesaiste sevi tādās netīrās politiskās spēlītēs," aģentūrai TASS teica Matvijenko, piebilstot, ka "Krievija nedramatizēs situāciju, jo lielākā daļa pasaules sportistu un valstu neatbalsta tādu rusofobisku viedokli".
Pagājušajā nedēļā WADA neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ričards Maklarens nāca klajā ar ziņojuma otro daļu, kurā norādīts, ka Krievijā dopinga sistēmā bijuši iesaistīti aptuveni 1000 sportisti no 30 sporta veidiem. Tāpat ziņojumā teikts, ka 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs pozitīvas dopinga analīzes bijušas 12 mājinieku medaļniekiem, tostarp četras zelta medaļas izcīnījušiem atlētiem.
Lai gan vainīgo uzvārdi pagaidām nav atklāti, Krievijas mediji ziņo, ka starp tiek ir arī olimpiskais čempions skeletonā Aleksandrs Tretjakovs, kā arī bobsleja pilots Aleksandrs Zubkovs ar stūmējiem, kuri izcīnīja zeltu gan divniekos, gan četriniekos.
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir ieteikusi ziemas sporta veidu federācijām sacensības no Krievijas pārcelt uz citām vietām. SOK, piemērojot sankcijas, apņēmās neorganizēt un neatbalstīt Krievijā paredzētās sacensības. Sākotnēji šīs sankcijas tika piemērotas līdz šī gada beigām, bet nupat tās pagarināja uz nenoteiktu laiku.