Visvairāk surogātapsveikumu Valentīndienā tika izsūtīts 12. februārī — 0,2% no visām mēstulēm. Liekpasta izplatītāji neignorēja arī Meteni, Lieldienas, 23. februāri un 8. martu, savukārt Runetā novērots daudz sūtījumu, kas saistīti ar prezidenta vēlēšanu tematiku.
Pikšķerētāji, kas nodarbojas ar lietotāju informācijas zagšanu, vislielāko interesi ir izrādījuši par finanšu organizācijām (24,5% no visiem uzbrukumiem). Šis rādītājs salīdzinājumā ar janvāri gandrīz nav mainījies. Par 3,5% palielinājies antipikšķerēšanas nostrāžu īpatsvars vietnēs, kas paredzētas sociālo tīklu lietotāju reģistrācijas datu zagšanai. Šeit ievērojama loma ir tam, ka februārī par pikšķerētāju vispopulārāko mērķi kļuva Facebook lietotāji. Tajā pašā laikā nostrāžu īpatsvars kategorijas «Tiešsaistes veikali, interneta izsoles» vietnēs ir samazinājies par 3%. Te izcēlās populārais interneta veikals Amazon, kas janvārī atradās līderpozīcijā, bet februārī ir no tām ievērojami atkāpies.
Gandrīz bez izmaiņām palicis surogātpasta izcelsmes valstu saraksts. Vadībā stabili turas Indija, tai seko Indonēzija un Brazīlija. Kopumā pirmās 12saraksta rindiņas aizņem tās pašas valstis, kas tur atradās pirms mēneša.
«Kaitīgā surogātpasta izplatītāji pārsvarā darbojas divos virzienos: viņi izsūta kaitīgās programmatūras vai nu lietotāju konfidenciālās informācijas zagšanai, vai arī datoru inficēšanai, lai tos iesaistītu robottīklos. Pirmajā gadījumā uzbrukumi visbiežāk ir vērsti pret ekonomiski attīstīto valstu iedzīvotājiem, kur popularitāti iemantojušas internetbankas. Otrajā gadījumā par upuriem parasti kļūst jaunattīstības valstu iedzīvotāji,» sacīja Kaspersky Lab vecākā surogātpasta analītiķe Marija Namestņikova. «Pašlaik surogātpasta plūsmā dominē kaitīgās programmatūras, kas zog finanšu un citu informāciju, taču tiek izsūtītas arī botu programmas— galvenokārt uz lietotāju adresēm Āzijas valstīs.»
Ar visu pārskatu par surogātpasta izplatību 2012.gada februārī var iepazīties tīmekļa vietnē www.securelist.com.