Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Smukulim 44.vieta Omānas velobrauciena ceturtajā posmā

Piektdien, 21.februārī, tika aizvadīts „Tour of Oman” (2HC) daudzdienu velobrauciena ceturtais posms, par kura uzvarētāju 173 kilometru garajā distancē kļuva „Cannondale” komandas slovāku riteņbraucējs Peters Sagans, bet Gatis Smukulis, palīdzot saviem komandas biedriem Moreno un Rodrigesam, finiša līniju šķērsoja 44.

pozīcijā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.Pēc aizvadītajiem trijiem posmiem, kuros uzvarētājs tika noskaidrots starp sprinteriem finiša spurtos, piektdien jau varēja gaidīt savādāku gala iznākumu. Riteņbraucējiem 173 kilometru garajā distancē beigu daļā bija jāpievar četri - sezonas sākumam - nopietni kāpumi. Pirms šī posma līdera sarkano krekliņu atguva vācietis Andrē Graipels, bet trešajā vietā atradās „Katusha” sprinta līderis Aleksandrs Kristoffs.Ceturtā posma distances pirmā puse tika pavadīta ļoti ātri. Pēc pirmās stundas vidējais ātrums pārsniedza 46 kilometrus stundā. Sākuma daļā izveidojās arī dienas atrāviens, kurā šoreiz iesaistījās „Astanas” vienības ASV riteņbraucējs Evens Hufmans, ukrainis Jaroslavs Popovičs („Trek Factory Racing”), Gregs Van Avermets („BMC”), bet jau trešo posmu atrāvienā aizbrauca arī Jelle Veleijs („Topsport Vlaanderer”). Grupa ļāva bēgļiem iegūt vairāku minūšu pārsvaru. Pirmajā starpfinišā, kas sekoja jau pēc 37 kilometriem, uzvarēja aktīvais beļģis Veleijs. Drīz vien atrāviena pārsvars palielinājās līdz astoņām minūtēm, tomēr, sākoties kāpumiem, pārsvars sāka dilt.42 kilometrus pirms finiša ierīkotajā otrajā starpfinišā arī nepārspēts palika Veleijs, iegūstot papildus bonusa sekundes aktīvākā braucēja vērtējumam. Pēc tam gan, drīz vien grupa bēgļus notvēra. Visilgāk no četrotnes noturējās Van Avermets, tomēr arī viņš izšķirošajos notikumos par uzvaru nepiedalījās. Pēdējā lielajā kāpumā savu vārdu teica „Tour de France” uzvarētājs Frūms, kurš kopā ar pazīstamo kolumbieti Rigoberto Uranu, uz neilgu brīdi atrāvās no tuvākajiem sekotājiem. Drīz vien gan Frūms savas pozīcijas zaudēja. Līderpozīcijās izvirzījās unversiālais slovāks Peters Sagans („Cannondale”), jau minētais Urans un itālis Vinčenso Nibali („Astana”). Piecus kilometrus pirms finiša trio pārsvars pār sekotāju grupu, kurā bija arī abi „Katusha” „mazie” spāņi - Daniels Moreno un Hoakins Rodrigess, sasniedza 15 sekundes.Izšķirošajos mirkļos, lai arī pārsvars sadila, tomēr līderu trijnieku neviens tā arī nenoķēra. Izteikts favorīts finiša spurtā no brauciena līderiem bija Sagans, kurš savu pārsvaru arī apliecināja dzīvē un izcīnīja pirmo uzvaru jaunajā sezonā, uzreiz aiz sevis atstājot Uranu. Uzvarētājam zaudējot divas sekundes, trešo vietu izcīnīt izdevās Nibali, kuru jau sekotāji bija panākuši, tomēr itālis savas pozīcijas nosargāja.Gata Smukuļa pārstāvētās „Katusha” komandas spāņu riteņbraucēji – Daniels Moreno un Hoakins Rodrigess - finišēja sekotāju grupiņā un ierindojās attiecīgi 6. un 12. vietā. Latvietis tikmēr, pēc aktīva darba abu minēto komandas biedru labā, finišēja grupiņā kopā ar Fabianu Kančelaru, Larsu Boomu un vēl 29 citiem riteņbraucējiem, kas uzvarētajam zaudēja 1 minūti un 17 sekundes. Smukulim šajā posmā 44. vieta.Kā jau varēja prognozēt izmaiņas sekoja velobrauciena kopvērtējumā. Vadībā izvirzījies Sagans, kurš šobrīd par 10 sekundēm apsteidz „Omega Prahma – Quick - Step” kolumbiešu sportistu Rigoberto Uranu. Trešajā vietā tikmēr atrodas Vinčenso Nibali, līderim zaudējot 14 sekundes.Starp 17 riteņbraucējiem, kas no Sagana pašlaik atpaliek 18 sekundes un ieņem 6. -22. pozīciju, ir arī Daniels Moreno un Hoakins Rodrigess (abi „Katusha”). Gatis Smukulis tikmēr piedzīvojis 44 vietu kāpumu un pašlaik atrodas 60. pozīcijā.Rīt velobraucienā tiks aizvadīts vissmagākais etaps. 147 kilometru garajā distancē teju visa trase vedīs pret kalnu, bet finišs paredzēts 1235 metru augsta kāpuma galotnē.