Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments pēc 9. un 10.maija notikumiem pie padomju karavīru pieminekļa Pārdaugavā vērtējis pāris Rīgas pedagogu rīcību, noskaidroja aģentūra LETA.
Rīgas dome piektdien, 13. maijā, ārkārtas sēdē nolēma uzdot Rīgas pieminekļu aģentūrai veikt nepieciešamās darbības pieminekļa demontāžai Uzvaras parkā.
Saistībā ar atsevišķu policistu rīcību sabiedriskās kārtības nodrošināšanā 10. maijā Uzvaras parkā Rīgā Valsts policijas priekšnieks pieņēmis lēmumu atstādināt no dienesta pienākumu pildīšanas trīs Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas – iecirkņa priekšnieka pienākumu izpildītāju, Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes viena bataljona komandieri,, kā arī vienu inspektoru. Atstādinātie ir tās dienas atbildīgās amatpersonas, kuras uz vietas pieņēma lēmumus par konkrētās dienas notikumu uzraudzību, vēsta Valsts policijā.
Īsā laikā Latvijas sabiedrība ir parādījusi skaidru nostāju – agresijai un provokācijām Latvijā nav vietas. Okupācijas pieminekļa nojaukšanai saziedoti jau teju 115 000 eiro. Katrs ziedotais eiro pauž skaidru tautas nostāju un viedokli par vērtībām mūsu valstī, norāda organizācija Ziedot.lv.
Attīstībai/Par! (AP) turpina atbalstīt Mariju Golubevu (AP) iekšlietu ministres amatā un Nacionālās apvienības (NA) prasību par ministres demisiju uzskata par ļoti nekonstruktīvu un destabilizējošu soli, aģentūrai LETA pauda AP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce.
12. maijā Nacionālās apvienības Saeimas frakcija un valde lēmusi pieprasīt Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam atbrīvot no amata iekšlietu ministri Mariju Golubevu saistībā ar situāciju 9. un 10. maijā.
Lēmuma pieņemšanu par padomju pieminekļa Pārdaugavā likteni nedrīkst ievilkt un salīdzinoši ātri jānonāk pie lēmuma, lai neievilktu sabiedrību ilgstošos strīdos, tādu nostāju aģentūrai LETA pauda politologs Kārlis Daukšts.