Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Alsunga

Alsungas novada dome nolemj vērsties Satversmes tiesā

Alsungas novada domes sēdē deputāti nolēmuši iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikumā noteikto, kas paredz Alsungas novada iekļaušanu Kuldīgas novadā, atzīšanu par prettiesisku, liecina domes sēdes lēmums.

Aužot brunčus un villaini, zem zvaigznēm nenoturēsies

Alsungas novads ir vēl pēdējā suitu pašvaldība, bet līdz ar Saeimā pieņemto administratīvi teritoriālo reformu (ATR) tā tiks pievienota Kuldīgas novadam. Lai arī suiti ir neliela kopiena, kļūstot par lielāka novada sastāvdaļu, tā zaudēs pašnoteikšanās un lemšanas iespējas. Arī savu budžetu, kas lielpilsētnieka acīm var šķist niecīgs, bet 1200 cilvēku kopienai – būtisks, proti, virs diviem miljoniem ik gadu.

Alsungā stundu pēc DUS aplaupīšanas aiztur jaunieti

Ceturtdien policija Alsungā stundas laikā pēc nozieguma izdarīšanas aizturējusi jaunieti, kurš aplaupīja degvielas uzpildes staciju (DUS), informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga.

Suiti rosina diskutēt par Alšvangas nosaukuma paralēlu lietošanu

Lai rosinātu diskusiju par Alsungas senā nosaukuma «Alšvanga» ieviešanu ikdienas apritē līdztekus oficiālajam nosaukumam, Alsungas novada dome izmantojusi netradicionālu risinājumu – jau pagājušās nedēļas nogalē, 25.septembrī, suitu Svētā Miķeļa svētku laikā, pie Alsungas robežas Kuldīgas pusē kopā ar baltās krāsas norādi ar apdzīvotās vietas oficiālo nosaukumu tika uzlikta arī norāde ar Alsungas vēsturisko nosaukumu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide