Salaboti abi šomēnes Baltijas jūra sabojātie zemūdens kabeļi, no kuriem viens savieno Somiju un Vāciju, bet otrs - Zviedriju un Lietuvu, piektdien paziņoja operatori. Tostarp kļuvis zināms, ka Ķīna, kuras kravas kuģis tiek turēts aizdomās par kabeļu sabojāšanu, ir gatava sadarboties ar izmeklēšanu.
Dānijas jūras spēki aizturējuši Ķīnas balkeri "Yi Peng 3" aizdomās par telekomunikāciju kabeļu bojāšanu Baltijas jūrā, vēsta Polijas un Centrāleiropas aizsardzības un drošības ziņu portāls "Defence24.com".
Lietuvu un Zviedriju, kā arī Vāciju un Somiju savienojošo sakaru kabeļu bojājumi Baltijas jūrā visticamāk ir sabotāža, otrdien pieļāva Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.
Zemūdens izpētē atklāta Baltijas jūrai neraksturīga dzīļu struktūra, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) projekta "Jūras aizsargājamo biotopu izpēte un nepieciešamā aizsardzības stāvokļa noteikšana Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā" (LIFE REEF) koordinatore Gunta Gabrāne.
Septembra vidū Jūrkalnē Baltijas jūrā atgriezās trīs pelēkie roņi, kas šī gada pavasarī no Latvijas piekrastes nonāca Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza karantīnā. Tai pašā laikā pirmo reizi pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal atļauta roņu letāla atbaidīšana piekrastē. Tātad no vienas puses mēs šos dzīvniekus lolojam un sargājam (2021. gadā tiem izstrādāts pat īpašs aizsardzības plāns), bet vienlaikus ir atļauts tos iznīcināt. Kā tad tā?
Globālās sasilšanas dēļ kāpjot ūdens līmenim jūrā, līdz 2100.gadam Latvijā atkarībā no klimata pārmaiņu scenārija prognozēta krasta līnijas atkāpšanās vidēji par 47 līdz 72 metriem, teikts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra ziņojumā "Latvijas jūras krasta līnijas attālinātā monitoringa sistēma un novērtējums".
Krievija sistemātiski vāc informāciju par gāzes cauruļvadiem, datu kabeļiem, vēja ģeneratoru parkiem un militāro infrastruktūru Baltijas jūrā, vēsta Vācijas mediji.