Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +5 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Cukura diabēts

LaMSA rīko profilaktiskus mērījumus diabēta mēneša ietvaros tirdzniecības centros Akropole Alfa, Dole un Sāga

26. novembrī vairākos tirdzniecības centros Rīgā un apkaimē notiks Latvijas Medicīnas studentu asociācijas (LaMSA) organizēti veselībpratību veicinoši un izglītojoši pasākumi Diabēta mēneša ietvaros. Jaunie un topošie ārsti veiks diagnostiskus mērījumus, informēs un konsultēs iedzīvotājus īpaši izveidotās veselības saliņās laikā no plkst. 12.00 līdz 17.00 tirdzniecības centros Rīgā Akropole Alfa Brīvības gatvē 372, Dole Maskavas ielā 357 un Sāga Biķeru ielā 4, Dreiliņos, Stopiņu pagastā.

Aicina noteikt glikozes līmeni asinīs un uzzināt, kā mazināt diabēta risku

23. novembrī no plkst. 16.00 līdz 19.00 ikviens interesents tiek aicināts uz Latvijas Diabēta federācijas rīkoto Diabēta dienu 2022, kas norisināsies Āgenskalna tirgus 2. stāvā. Šo bezmaksas pasākumu var apmeklēt ikviens interesents un iepriekšēja pieteikšanās uz to nav nepieciešama.

Kad galvassāpes ir diabēta dēļ jeb septiņi jautājumi par cukura diabētu

Sastopoties ar diagnozi cukura diabēts, rodas daudz jautājumu gan par pašu slimību, gan uzturu, gan ieradumiem, kas, iespējams, būs jāmaina vai jāpielāgo. Šīs atbildes ir informatīvas ikvienam mūsu sabiedrībā. “Labi, ka pacienti uzdod jautājumus. Tā ir iespēja uzzināt vairāk, lai slimību varētu labāk izprast, kontrolēt un ar to sadzīvot,” saka endokrinoloģe, medicīnas zinātņu doktore Indra Štelmane. Mēness aptiekas farmaceite Juta Namsone sīkāk raksturo, uz kuriem jautājumiem atbildes rodamas kopā ar farmaceitu.

Valsts bērniem ar cukura diabētu apmaksās insulīna sūkņus

Šogad veselības budžetā iekļautais papildu finansējums 710 000 eiro apmērā ļaus turpmāk bērniem ar cukura diabētu nodrošināt valsts apmaksātus insulīna sūkņus, ceturtdien preses konferencē sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Salabos trūkstošo posmu

Cukura diabēta pacientu aprūpē ļoti svarīga ir apmācība, taču Latvijā šis posms klibo. Lai veiktu visu diabēta pacientu apmācību, valstī kopā būtu nepieciešami 38 speciālie kabineti. No nākamā gada Veselības ministrija (VM) plāno nodrošināt 12 diabēta apmācības kabinetu darbību, to nozarē vērtē kā pozitīvu soli, taču ar to vien nepietiks.

Ar vai bez ģimenes ārsta filtra

Diabēta pacientu skaits ar katru gadu Latvijā palielinās, tomēr tā joprojām nav pacientu grupa, ar ko pietiekami rēķinās. Veselības ministrijas (VM) plānos pavīd arī ideja endokrinologiem atcelt tiešās pieejamības speciālista statusu, uzliekot ģimenes ārsta filtru, kas, pēc nozares asociāciju domām, šo pacientu aprūpi tikai pasliktinās, trešdien lasāms avīzē Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide