Šodien, 15. novembrī, Rakstniecības un mūzikas muzeja telpā Tintnīca noritēja Daiņa Īvāna un Māra Martinsona vēsturiskā romāna Zeme, kas dzied. 1873. gads atvēršanas svētki
Bieži aiz sīkumiem neredzam kopīgo mērķi, kas ir nācijas un valsts saglabāšana, tāpēc par to būtu jāatgādina, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns.
Ir karsta diena, tieši tāda, kāda tā bija pirms 30 gadiem 4. maijā. Mēs ļoti bijām strādājuši pie Neatkarības deklarācijas. Viss bija salikts – punkti, komati, domuzīmes. Sirdī mēs to jau bijām pieņēmuši, bet 3. maijā Dainis Īvāns mūs uzaicināja, un daļa kolēģu atsaucāmies un aizbraucām pie Mātes Latvijas uz Brāļu kapiem. Devām Mātei Latvijai zvērestu, ka neapjuksim, nenobīsimies, nesatrūksimies, būsim jestri, ņipri – tādi, kādi esam jaunībā šajās fotogrāfijās, – un pieņemsim deklarāciju, kas ir svarīga visai Latvijas tautai.
Skolēnu zināšanas par vēsturi un neseno pagātni ir vājas, uzskata kādreizējais Latvijas Tautas Frontes priekšsēdētājs, Tautas Frontes muzeja pētnieks Dainis Īvāns.
Pirms divdesmit pieciem gadiem, 1991. gada 21. augustā, t. s. augusta puča apstākļos Augstākā Padome pieņēma konstitucionālo likumu Par Latvijas Republikas valstisko statusu. Ar šo aktu tika pasludināta pilnīga valsts neatkarība un atcelts Augstākās Padomes 1990. gada 4. maija Deklarācijā noteiktais pārejas periods Latvijas valsts varas atjaunošanai de facto.
Publicējam Latvijas Tautas frontes muzeja sabiedriskās padomes un Latvijas Okupācijas izpētes biedrības valdes locekļa Daiņa Īvāna viedokli par par Latvijas valsts okupāciju, 4.maiju un Okupācijas muzeju.