Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Enerģētikas politika

Rīgas Kuģu būvētavai Ukrainas centieni pēc enerģētiskās neatkarības devuši 400 miljonus latu

Nezalezhnist jeb tulkojumā no ukraiņu valodas Neatkarība - tā ceturtdien Singapūrā tika nokristīta gāzes ieguves platforma, kuru a/s Rīgas kuģu būvētava (RKB) piegādās Ukrainas valsts uzņēmumam Černomorneftegaz. Pēc nesenajiem «gāzes kariem» ar Krieviju Ukraina apņēmusies iegūt pilnīgu enerģētisko neatkarību no sava austrumu kaimiņa, tāpēc arī tiek īstenots vērienīgais projekts, kurā Latvijas uzņēmums pamanījies «nokost» teju 400 miljonus dolāru vērtu kumosu.

Enerģētikas stratēģijai 2030 piedāvā trīs nākotnes scenārijus

Ilgtermiņa plānošanas dokumentam Enerģētikas stratēģija 2030 Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi trīs iespējamos nākotnes scenārijus - konservatīvo, sabalansēto un ambiciozo, par kuriem 25. janvārī tika sākta diskusija forumā Latvijas enerģētikas stratēģija 2030.gadam: drošība, ilgtspēja, konkurētspēja.

Nosprausts virziens uz kopīgu ES enerģētikas ārpolitikas veidošanu

Eiropas Parlamenta (EP) konferencē par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu sadarbību kopējas enerģētikas politikas veidošanā, gan eksperti, gan politiķi uzsvēra vienotas ES enerģētikas ārpolitikas nepieciešamību, lai panāktu drošas un ilgtspējīgas piegādes par pēc iespējas zemāku cenu Eiropas patērētājiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide